Unia Swarzędz wygrała z Polonią

Unia Swarzędz - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 | fot. Mateusz Gawarecki

Unia Swarzędz wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 1:0 i zajmuje 8. miejsce w tabeli III ligo. Bramkę dla Unii tuż przed końcem spotkania zdobył Maciej Łazar.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Swarzędzu nie oglądali zbyt ciekawej i widowiskowej gry zarówno Unii Swarzędz, jak i Polonii Środa Wielkopolska. Obie drużyny chciały się wzajemnie wybadać, podchodzili z respektem do rywali. Najlepszą okazję miał w 44. minucie Krystian Antczak, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Polonii, ale posłał piłkę obok prawego słupka bramki.

Po zmianie stron Unia dopiero w 60. minucie miała pierwszą okazję na zdobycie bramki. Jules Sambou wykonywał rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego, ale jego uderzenie zmierzające w samo okienko bramki odbił Patryk Guzikowski. Chwilę później Mateusz Molewski minął dwóch rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jego uderzenie minimalnie minęło bramkę.

W 76. minucie Mateusz Świergiel dostał znakomite prostopadłe podanie z głębi pola od Łukasza Lebiody, zagrał do Damiana Ludwiczaka, który mając przed sobą pustą bramkę dopełnił formalności i wpakował piłkę do siatki. Sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną Świergiel i bramka nie została uznana. Wynik spotkania ustalił w 87. minucie tzw. szczupakiem Maciej Łazar, a asystował mu Jules Sambou, który dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Polonia do końca walczyła o wyrównującego gola, ale wynik nie uległ zmianie.

- Z Polonią zawsze nam się trudno grało, podobnie jak czkawką nam się odbijają mecze z Wdą Świecie, bo od dłuższego czasu nie możemy z nimi zapunktować. Zależało nam na tym, żeby ta czkawka przeszła po dzisiejszym spotkaniu i to się udało. Fakt faktem, że musieliśmy zmienić sposób naszej gry po ostatnich nierównych meczach. W drugiej połowie chcieliśmy otworzyć tę grę i szybciej wprowadzić piłkę w pole karne gości, czego zabrakło nam w pierwszej połowie - powiedział po spotkaniu trener Unii Swarzędz, Jakub Ostrowski.

Unia Swarzędz - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0)