Reklama
Reklama

Gmina Dopiewo ma 20 tys. mieszkańców

fot. archiwum epoznan.pl
fot. archiwum epoznan.pl

Położona przy zachodniej granicy Poznania gmina Dopiewo przekroczyła próg 20 tysięcy mieszkańców zameldowanych na stałe. W niedzielę podczas "Gminnych Dożynek" jubileuszowy mieszkaniec otrzyma nagrodę.

- 20-tysięczny mieszkaniec zameldował się na stałe w Gminie Dopiewo w sierpniu tego roku. Jubileuszowy mieszkaniec otrzyma w niedzielę nagrodę - voucher na wakacje dla 2 osób o wartości 6 tysięcy złotych, który ufundowała Gmina Dopiewo - mówi Adam Mendrala z Urzędu Gminy Dopiewo.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Nagroda zostanie wręczona w niedzielę podczas "Gminnych Dożynek", które będą się odbywały na placu przy ul. Łąkowej i Wyzwolenia w Dopiewo. Ponadto nagrody otrzymają również osoby, które dopełniły formalności przed i po 20-tysięcznym zameldowanym mieszkańcu Gminy Dopiewo -19999 i 20001. Natomiast dożynki rozpoczną się o godz. 15:00 mszą św. w kościele NNMP w Dopiewie, skąd o godz. 16:00 ulicami Dopiewa, w kierunku placu przy ul. Łąkowej przejdzie korowód prowadzony przez "Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej "Polgrodzianie". Następnie czas wypełnią występy kabaretowe Michała Grudzińskiego, Agnieszki Różańskiej i Barbary Maciąg, miedzy którymi wystąpi "Kapela Junki z Buku".

Gwiazdą wieczoru będzie Tomasz Niecik - Król Disco Polo, wykonawca przebojów, których teledyski osiągają wielomilionową publiczność. Jego koncert przewidziano na godz. 20:00. Zakończeniem Dożynek Gminy Dopiewo będzie zabawa taneczna z zespołem "Regent", która potrwa do północy.

Przypomnijmy, że Gmina Dopiewo jest najdynamiczniej rozwijającą się pod względem liczby ludności gminą Powiatu Poznańskiego. W ostatnich latach przybywa w niej ok. 1000 mieszkańców rocznie. - Znakiem czasów jest fakt, że w gronie szczęśliwców znalazły się 2 panie, które w momencie meldunku były w ciąży i w gruncie rzeczy należy je liczyć podwójnie. Z tego względu Gmina Dopiewo przewidziała również niespodzianki dla swoich najmłodszych mieszkańców - dodaje Mendrala. Szacuje się, że na terenie gminy mieszka aktualnie ok. 3-4 tysięcy osób, które nie zgłosiły tego faktu w urzędach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro