Reklama
Reklama

Tramwajem na Junikowo i przedłużoną PST 1 września!

Dworzec Junikowo | fot. Michał Nadolski

W piątek na oficjalnej konferencji prasowej przedstawiciele miasta, MPK, ZTM, ZDM i Infrastruktury EURO Poznań 2012 poinformowali, że 1 września pojedziemy przedłużoną trasą PST, a także ulicą Grunwaldzką na Junikowo.

To już oficjalne. Podczas piątkowej konferencji prasowej na dworcu Junikowo, na której pojawili się przedstawiciele miasta (również Ryszard Grobelny), a także Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Infrastruktury EURO Poznań 2012 ogłoszono, że 1 września pasażerowie pojadą tramwajem przedłużoną trasą PST do Dworca Zachodniego, a także po torowisku w ulicy Grunwaldzkiej aż na Junikowo.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego - przedłużoną trasą PST poruszać się będą tramwaje linii nr 12, 14 i 15. Na Dworzec Zachodni dojeżdżać będzie także autobus linii nr 45.

Na Junikowo dojedziemy tramwajami linii nr 1 i 15. Dodatkowo, w soboty oraz święta w godzinach 9.00 - 17.00, wydłużone do pętli na Junikowie zostaną kursy tramwaju linii nr 6. Tramwaj linii nr 13 będzie natomiast kursować do Budziszyńskiej.

W przypadku trasy PST od kilku tygodniu mówiono o tym, że tramwaje pojadą tędy właśnie 1 września. Większe kontrowersje wzbudziło torowiska na ulicy Grunwaldzkiej, które mimo uzyskanego pozwolenia na użytkowanie (wydał je Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego) miało być dostępne dla tramwajów dopiero w październiku. Ostatecznie jednak wykonano prace, które pozwolą na bezpieczne przewożenie tędy pasażerów tramwajami (spółka Infrastruktura EURO Poznań 2012, która odpowiada za przebudową ulicy Grunwaldzkiej powtarzała, że kursowanie tramwaju po placu budowy jest niebezpieczne).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro