Reklama
Reklama

Ryszard Grobelny w zarządzie PO

fot. materiały inwestora

Prezydent miasta, od niedawna członek Platformy Obywatelskiej, został członkiem wielkopolskiego zarządu partii. Przybliża to go do stania się kandydatem platformy na prezydenta Poznania w zbliżających się wyborach samorządowych. PO zastrzega, że to jeszcze nie przesądzone.

Ryszard Grobelny należał w przeszłości do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a później Unii Wolności, czyli dwóch partii współtworzonych przez Donalda Tuska. W 2002 r. PO poparła Grobelnego, gdy ten po raz pierwszy ubiegał się o urząd prezydenta Poznania. W wyborach samorządowych w 2006 r. przeciwstawiła mu jednak swoją kandydatkę: posłankę Marię Pasło-Wiśniewską. Początkowo przed wyborami na prezydenta miasta w 2010 r. zapowiadała się ostra walka wyborcza pomiędzy Ryszardom Grobelnym, a krytykującym go europosłem PO Filipem Kaczmarkiem. Ostatecznie jednak Grobelny postanowił wstąpić do partii. Teraz także zasiadł w zarządzie wielkopolskiej PO.

Chociaż politycy partii tego wprost nie przyznają, wejście Ryszarda Grobelnego do zarządu wojewódzkiego PO przybliża go do stania się oficjalnym kandydatem partii na prezydenta miasta w zbliżających się wyborach. Według sondażów, ma dziś zdecydowanie największe poparcie. Głosowanie powinno się odbyć w niedzielę, w terminie pomiędzy 14 listopada 2010 r., a 9 stycznia 2011 r.

Ryszard Grobelny zapowiada, że po jego wstąpieniu do zarządu partii polityka miasta niewiele się zmieni. Komentatorzy zauważają, że teraz prezydent będzie poświęcał mniej czasu na potyczki z radnymi PO, czyli najliczniejszym dziś klubem w poznańskiej radzie miasta. Mając radę po swojej stronie, łatwiej będzie mu promować swoje projekty uchwał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
20.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro