Reklama
Reklama

Tymczasowe przystanki na przedłużonej trasie PST prawie gotowe

fot. Piotr Knach

Trwają intensywne prace związane z budową tymczasowych przystanków na przedłużonej trasie PST. W wyznaczonych miejscach przy moście Teatralnym zamontowano już barierki zabezpieczające. Pojawiły się także wiaty dla pasażerów.

We wrześniu poznaniacy mają pierwszy raz pojechać przedłużoną trasą PST do Dworca Zachodniego. Choć sama trasa jest już skończona, konieczne jest wybudowanie dwóch przystanków tymczasowych w pobliżu mostu Teatralnego. Docelowe przystanki "Rondo Kaponiera" w pobliżu węzła komunikacyjnego zaczną działać dopiero w chwili zakończenia prac na rondzie.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Pasażerowie przez najbliższe miesiące będą więc korzystać z przystanków tymczasowych, które powstały na nowej trasie w okolicy mostu Teatralnego. Prace posuwają się tutaj do przodu w ekspresowym tempie - na przystankach zamontowano już barierki zabezpieczające (pisaliśmy już o tym, że są to barierki stare, które później łatwo będzie zdemontować). Pojawiły się tutaj również wiaty przystankowe.

Przygotowano też tymczasowe przejście dla pieszych przez torowisko, dzięki któremu będzie się można dostać na przystanki prowadzące w dwóch kierunkach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro