Reklama
Reklama

Tramwaje na Grunwaldzką wrócą we wrześniu?

fot. Łukasz Mozalewski
fot. Łukasz Mozalewski

Według nieoficjalnych informacji tramwaje na Junikowo pojadą już na początku września. Decyzję w tej sprawie ogłosi w piątek prezydent Ryszard Grobelny.

Dyskusja o uruchomieniu tramwaju na Junikowo toczy się od dłuższego czasu. Apelują o to mieszkańcy oraz poznańskie organizacje, ale do tej pory nie zgadzali się na to urzędnicy, którzy twierdzili, że trasa na Junikowo jest częścią placu budowy. Na początku sierpnia powiatowy inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o wydaniu zgody na użytkowanie trasy - Oznacza to, że torowisko tramwajowe zrealizowano zgodnie z projektem i zgodnie z prawem budowlanym - wyjaśniał wówczas Paweł Łukaszewski i wskazywał na drobne poprawki, które inwestor musiałby wykonać, żeby tramwaj mógł pojechać na Junikowo. To jednak nie przekonało urzędników, którzy nie godzili się na uruchomienie tramwaju na Junikowo.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W czwartek wieczorem rzecznik prezydenta poinformował, że jutro odbędzie się konferencja prasowa poświęcona przede wszystkim trasie tramwajowej na Junikowo - Jutro rano zakończą się ustalenia związane z uruchomieniem trasy na Junikowo. Robimy wszystko by tramwaj mógł ruszyć przed zakończeniem inwestycji, a jeśli uda się spełnić wymogi PINB to decyzja na pewno będzie pozytywna - informuje Paweł Marciniak. Według nieoficjalnych informacji decyzja o uruchomieniu będzie pozytywna.

W trakcie piątkowej konferencji podane zostaną też informacje na temat rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, który zacznie obowiązywać od września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro