Reklama
Reklama

Zbliża się festyn rodzinny w Szreniawie

fot. Obieżyswiar.org / wanieczka
fot. Obieżyswiar.org / wanieczka

Już w niedzielę na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się festyn rodzinny "Przeszłość - Przyszłość. Żniwa i dożynki". W programie liczne atrakcje.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie znajduje się tylko 10 km od Górczyna, z którego można dojechać do muzeum autobusem 103. Możliwy jest również dojazd PKP - stacja Szreniawa, relacja Poznań-Wolsztyn. Niedzielny festyn rozpocznie się o godzinie 11.00, a w programie m.in. pokazy żniwne "Od sierpa do kombajnu", woły i konie przy pracy, posiłek żniwiarzy - wystawa i poczęstunek, palenie kawy zbożowej, młócenie, mielenie i czyszczenie zboża: cepy, młocarnie, młocarnia szerokomłotna napędzana lokomobilą z 1895 r., wialnie, żarna, stępy, rodzaje zbóż i kasz, miary i wagi do zboża, plecenie wieńców, figurek ze słomy, zabawy dla dzieci w sianie czy wykonywanie bukietów,

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Natomiast w części artystycznej znalazły się: obrzędy dożynkowe w wykonaniu zespołu Poligrodzianie, występ zespołu dziecięcego Szreniawa, otwarcie wystawy czasowej "Koń w rolnictwie". Ponadto na terenie muzeum można zobaczyć mauzoleum pierwszych właścicieli majątku w Szreniawie i pałac z 1853 roku.

Zobacz zabytkowe ciągniki w Szreniawie:Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro