Reklama
Reklama

Politechnika sprzedała budynki przy Palacza. Będzie market?

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

Politechnika Poznańska po blisko dwóch latach starań sprzedała kompleks budynków przy ulicy Palacza 18. Cena wywoławcza wynosiła 12,5 miliona złotych. Ostatecznie obiekty sprzedano za blisko 9 milionów. Teren kupiła firma Lidl. Ma tu stanąć market.

W grudniu 2011 roku pisaliśmy o budynkach Politechniki Poznańskiej przy ulicy Palacza 18, które uczelnia wystawiła na sprzedaż. W skład nieruchomości przeznaczonej do sprzedania wchodziły budynek A o powierzchni użytkowej blisko 3000 metrów kwadratowych, budynek B o podobnej powierzchni oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 metrów kwadratowych.

Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 12,5 mln złotych. Przetargów było kilka, ostatecznie na początku sierpnia obiekty udało się sprzedać. - Uzyskaliśmy za nie kwotę w wysokości 8,8 miliona złotych - mówi dr Janusz Napierała, kanclerz Politechniki Poznańskiej. - Teren nabyła firma Lidl i z tego co wiem, powstanie tu market - dodaje.

W jednym z budynków do niedawna mieścił się Dom Gościnny Asystent. Obiekty prawdopodobnie zostaną rozebrane. - Remont obiektów, które nie są już funkcjonalne i mają słabą konstrukcję byłby bardzo kosztowny - kończy Napierała.

Biuro ekspansji firmy Lidl potwierdza, że teren kupiło. - To bardzo świeża sprawa. Kupiliśmy obiekty z myślą o wybudowaniu tu naszego marketu - mówi pracownik biura. - Obecnie jesteśmy na etapie uzyskania warunków zabudowy. To, że market tu stanie będzie pewne dopiero w momencie otrzymania pozwolenia na budowę. Jeśli okaże się, że budynki stojące obecnie na działce będą kolidować z planowanym marketem, trzeba będzie je rozebrać - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro