Reklama
Reklama

Ryszard Grobelny: "Lubię Litwę i lubię Lecha Poznań"

fot. Ryszard Grobelny Facebook
fot. Ryszard Grobelny Facebook

W środę w ramach akcji "Poznań Loves Lithuania" na portalu społecznościowym Facebook Studenckiej Rady Miasta Poznania pojawiły się zdjęcia poznaniaków, na których plakatami podkreślają przyjaźń z Litwinami. Wśród osób, które zrobiły sobie takie zdjęć jest Ryszard Grobelny.

Akcja "Poznań Loves Lithuania" miała się odbyć w środę o 18.00 na placu Wolności. Ostatecznie jednak happening odwołano. Organizatorzy ze Studenckiej Rady Miasta Poznania przyznali, że przestraszyli się "kiboli" Lecha Poznań. - Chcieliśmy zorganizować pokojowy happening, ale zaczęły do nas docierać sygnały o planowanym pojawieniu się na placu Wolności kibiców Lecha Poznań, którzy niekoniecznie pokojowo chcieli reagować na nasze działania - mówiła nam Joanna Przybylska z SRMP. Odwołanie imprezy oburzyło Wiarę Lecha (piszemy o tym tutaj).

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Zdecydowano, że akcja przeniesie się do internetu. W środę na profilu Facebook SRMP zamieszczono zdjęcia poznaniaków z niewielkimi plakatami wyrażającymi przyjaźń z naszymi wschodnimi sąsiadami. Wśród osób na zdjęciach jest Ryszard Grobelny. - Lubię Litwę i lubię Lecha Poznań - przyznaje prezydent Poznania na swoim profilu. - Proszę mi wierzyć, nie ma w tym sprzeczności. Można lubić drużynę, której kibicuje się od lat, można aktywnie działać jako jej kibic i jednocześnie można szanować innych, nie łamać prawa i dobrych obyczajów. Można być normalnym kibicem - dodaje.

Zdjęcia z plakatami można wciąż przesyłać na adres [email protected]. Zostaną umieszczone tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro