Reklama
Reklama

Świerczewo: Glinianki staną się parkiem

fot. RO Świerczewo
fot. RO Świerczewo

Rada Osiedla Świerczewo w przyszłym roku przeznaczy 160 tysięcy złotych na stworzenie Parku Świerczewo - Glinianki. Mają się tutaj pojawić alejki dla spacerowiczów oraz mała architektura. Jeszcze w tym roku ma powstać dokumentacja inwestycji.

Kiedyś funkcjonowały tu cegielnie. Dziś zobaczyć tu można około 40 akwenów różnej wielkości. Glinianki na Świerczewie to użytek ekologiczny i jeden z najcenniejszych terenów przyrodniczych w mieście. Rada Osiedla Świerczewo chce, by obecnie zaniedbane Glinianki stały się parkiem.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Pierwszym krokiem w tym kierunku było przekazanie terenu pod pieczę Zarządu Zieleni Miejskiej. Osiedlowi radni starali się o to od dwóch lat, ale dopiero wiosną tego roku sprawę załatwiono. - Taki krok pozwala nam przekazać pieniądze z naszego budżetu do ZZM - wyjaśniają osiedlowi radni.

W lipcu radni ze Świerczewa podjęli decyzję o przekazaniu zaoszczędzonych w tym roku środków finansowych na przygotowanie dokumentacji technicznej związanej z zagospodarowaniem Glinianek. W sumie to około 23 tysięcy złotych. - Dokumentacja ma zostać wykonana do końca bieżącego roku. Jednocześnie, w budżecie osiedla na 2014 rok zarezerwowaliśmy 160 tysięcy złotych na zadanie "Park Świerczewo - Glinianki" (budowa alejek, montaż małej architektury). Ponadto, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy złotych na te zadanie w ramach konkursu grantowego, organizowanego przez miasto dla osiedli. Wyniki poznamy do końca września - dodają.

W parku nie powstaną place zabaw, siłownie zewnętrzne, nie będzie też oświetlenia. Teren ma zachować swoją naturalność. Alejki mają być utwardzony mieszanką mineralno-grysową, a nie asfaltem. Nie będą tutaj mogły jeździć samochody i quady.

W przypadku otrzymania dofinansowania w wysokości 200 tysięcy złotych, cały park będzie mógł powstać w przyszłym roku. W przeciwnym wypadku prace i tak ruszą, ale wszystkie nie zostaną ukończone. Pierwsza w kolejności ma powstać alejka od skrzyżowania ulic Witaszka i Kocha do mostku na Strumieniu Junikowskim.

Czy rady osiedlowe powinny wspierać miasto w rewitalizacji zaniedbanych terenów?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro