Reklama
Reklama

Zakaz kąpieli w Jeziorze Rusałka

fot. Tomasz Urbaniak

We wtorek powiatowy sanepid wprowadził zakaz kąpieli w kąpielisku zlokalizowanym nad Jeziorem Rusałka. W wodzie wykryto bakterie E. coli.

Kąpielisko nad Jeziorem Rusałka zostało zamknięte we wtorek i będzie nieczynne do odwołania. - W wodzie przekroczone zostały parametry mikrobiologiczne. Wykryto tu bakterie Escherichia coli - wyjaśnia Cyryla Staszewska z sanepidu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W Poznaniu można się kąpać na kąpieliskach na jeziorach Strzeszyńskim, Kierskim (Krzyżowniki) i Maltańskim. Podobnie jest w przypadku kąpieliska na Jeziorze Niepruszewskim w Niepruszewie i w Akwenie Tropicana w Owińskach. W powiecie poznańskim można korzystać z miejsc do kąpieli nad jeziorami Kierskim w Poznaniu (Kaskada), Kórnickim, Skrzynkach Dużych (Mościenica), Kamińskim (Kamińsko), Niepruszewskim (Zborowo), Jarosławieckim (Komorniki), w Gliniankach (Mosina), a także na nowych miejscach do kąpieli nad jeziorem Stęszewsko-Kołaczkowskim w Stęszewku i Biezdruchowo w Pobiedziskach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro