Reklama
Reklama

Most Dworcowy: nowe torowisko, a bimby jadą 15 km/h

fot. Piotr Knach - archiwum
fot. Piotr Knach - archiwum

Od ponad tygodnia po ulicy Matyi i moście Dworcowym tramwaje mogą się poruszać w dwóch kierunkach po niezależnych torach jazdy. Czas przejazdu bimbą przez ten odcinek się jednak nie zmienił. Wprowadzono tu ograniczenie prędkości do 15 km/h, ze względu na to, że torowisko jest nowe.

Od 10 sierpnia tramwaje poruszające się po ulicy Matyi i moście Dworcowym mają do dyspozycji dwa niezależne tory jazdy. Wszystko dzięki likwidacji mijanki dla bimb, która funkcjonowała tu od kilku miesięcy z powodu przebudowy trasy.

Mimo że mijanki już tu nie ma, prędkość tramwajów na tym odcinku wyraźnie się nie zwiększyła. - Jest to nowe torowisko i w związku z tym wprowadzono tam ograniczenie prędkości przejazdu tramwajów do 15 kilometrów na godzinę - mówi Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Jest to standardowa procedura, z reguły przyjmuje się okres 1-2 tygodni na odpowiednie ułożenie, "dotarcie" torowiska - dodaje.

Oznacza to, że obecnie tramwaje kursują po nowym torowisku minimalnie szybciej niż z mijanką. - Dlatego obecnie nie przewidujemy korekty w rozkładzie jazdy - zaznacza Trzebiatowski.

Równocześnie rzecznik ZTM przypomina, że na moście Dworcowym i ulicy Matyi wciąż prowadzone są prace związane z przebudową trasy. - Tam wciąż trwa budowa, znajduje się tymczasowe przejście dla pieszych i w związku z tym tramwaje muszą jeździć z prędkością dostosowaną do istniejących warunków - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro