Reklama
Reklama

Poznań kocha Litwę. Pokaże to na placu Wolności

fot. Lithuania Loves Poland
fot. Lithuania Loves Poland

Studencka Rada Miasta Poznania organizuje w środę akcję, której celem jest pokazanie przyjaźni z naszymi wschodnimi sąsiadami. Po tym jak Litwini zorganizowali w swoim kraju akcję "Lithuania Loves Poland" odwdzięczyć się mogą sami poznaniacy.

"Litewski chamie, klęknij przed polskim panem" - właśnie od transparentu z takim tekstem wywieszonego na trybunach przez kibiców Lecha Poznań podczas meczu z Żalgirisem Wilno wszystko się zaczęło. Transparent wywołał duże kontrowersje w Polsce, na Litwie, ale również w innych krajach.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Spontanicznie na całą sytuację zareagowali Litwini. W ubiegłym tygodniu na portalach Facebook oraz Twitter pojawiały się zdjęcia Litwinów z napisami "Lithuania Loves Poland".

Teraz podobną akcję organizuje Studencka Rada Miasta Poznania. - W odpowiedzi na akcje społeczną na Litwie propagującą przyjaźń sąsiedzką z Polską "Lithuania LOVES Poland" Studencka Rada Miasta Poznania serdecznie zaprasza na happening (sesję zdjęciową) propagujący naszą przyjaźń w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów - wyjaśniają organizatorzy.

- Wszystkich chętnych do udziału w tej akcji zapraszamy już w najbliższą środę o godzinie 18:00 przy fontannie na placu Wolności. Pokażmy że "Poznań loves Lithuania". Przynieśmy polsko-litewskie flagi ubierzmy się w barwy narodowe obu krajów. Pokażmy, że zmieniając świat na lepsze powinniśmy być dobrzy dla swoich sąsiadów - dodają.

Szczegóły na Facebooku TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro