Druga porażka Unii Swarzędz w III lidze

Trzecioligowa Unia Swarzędz niespodziewanie przegrała w niedzielę na wyjeździe z Wdą Świecie 2:3. Bramki dla Unii zdobył Krystian Antczak.

Jeżeli ktoś spóźnił się na mecz Wdy Świecie z Unią Swarzędz, to mógł przegapić cztery gole, bowiem zawodnicy obu ekip bardzo szybko zabrali się za zdobywanie bramek. Już w 4. minucie pierwszego gola dla świeckiego zespołu zdobył Maciej Kot. W 12. minucie padła kolejna bramka dla gospodarzy, a tym razem strzelcem był Emil Borowski.

Trener Unii Jakub Ostrowski zareagował zmianami w swoim zespole i na placu gry pojawili się Paweł Koralewski i Krystian Antczak. Ten ostatni zdobył kontaktowego gola dla Unii w 18. minucie, ale gospodarze odpowiedzieli po pięćdziesięciu sekundach. Zabójczy kontratak przeprowadzony przez piłkarzy Wdy skutecznie wykończył aktywny Maciej Kot.

W drugiej połowie Unia konsekwentnie walczyła o wyrównującego gola, a najlepszą okazję miała w 75. minucie. Za faul na Mateuszu Molewskim prowadzący to spotkanie sędzia odgwizdał rzut karny. Do jedenastki podszedł najskuteczniejszy zawodnik Unii Swarzędz poprzedniego sezonu - Damian Ludwiczak i nie pokonał bramkarza.

Nadzieję na wywiezienie remisu przywrócił Krystian Antczak, który w 90. minucie wykorzystał podanie Marka Gołembowskiego i zdobył bramkę. Unia starała się zdobyć kolejną bramkę w doliczonym czasie gry, ale Wda skutecznie broniła korzystnego dla siebie rezultatu.

Wda Świecie - Unia Swarzędz 3:2 (3:1)
Maciej Kot (4. i 20. minuta), Emil Borowy (12. minuta) - Krystian Antczak (18. i 90. minuta)

Unia Swarzędz: Andrzej Budnik - Paweł Noga, Jakub Dohnal, Tomasz Klepacz, Jules Sambou - Piotr Ciesielski (14. Krystian Antczak), Marcin Wasielewski (14. Paweł Koralewski), Mateusz Molewski - Mateusz Świergiel (65. Marek Gołembowski), Mateusz Sobkowiak, Damian Ludwiczak.