Reklama
Reklama

Nowa trasa PST ze starymi barierkami? Tylko na przystanku tymczasowym

fot. Miki
fot. Miki

W długi weekend jeden z czytelników zaalarmował nas o barierkach, jakie zostaną użyte do wykończenia przystanków tramwajowych na nowej trasie PST w pobliżu mostu Teatralnego. - Przez kolejne dziesięciolecia będziemy pamiętali stare elementy dawnej Kaponiery - dopytuje. Uspokajamy. To tylko przystanek tymczasowy.

Trwają prace związane z budową przystanków tramwajowych na nowej trasie PST w pobliżu mostu Teatralnego. Mieszkańcy czekają na nową trasę z utęsknieniem. Mamy tędy pojechać we wrześniu. Aby jednak było to możliwe - trzeba ukończyć przystanki właśnie przy Teatralce.

Materiały użyte do wykończenia przystanków wzbudziły zainteresowanie naszego czytelnika. - Uważam, że nowy obiekt na budowę którego wydano niemałe pieniądze, powinien zyskać świeży i lekki wygląd, na który wpływają nawet takie detale jak barierki. Te z odzysku są toporne, a ich wykonanie odpowiada technologiom sprzed "89 - pisze Miki. - Byłoby to zrozumiałe, gdyby reszta obiektu obecnie remontowanego aż do Mostu Dworcowego, pozostała także w tej konwencji. Czyli przez kolejne dziesięciolecia będziemy pamiętali stare elementy dawnej Kaponiery - dopytuje.

Uspokajamy - przystanki przy moście Teatralnym to rozwiązanie tymczasowe, a tym samym do ich wykończenia użyto materiałów "z odzysku". Docelowe przystanki "Rondo Kaponiera" znajdować się będą w pobliżu ronda, ale będą wykończone i udostępnione pasażerom dopiero po ukończeniu prac na węźle komunikacyjnym. Korzystając z przystanków na trasie PST przy Teatralce pamiętajmy więc, że będą funkcjonować przez kilka miesięcy, a następnie zostaną rozebrane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
17.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro