Reklama
Reklama

Ruszy budowa Półwiejskiej 47, będą utrudnienia w ruchu

fot. Inwestycje Wielkopolski

W poniedziałek, 26 sierpnia, na fragmencie ulicy Półwiejskiej pomiędzy Królowej Jadwigi, a Krakowską wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu samochodów. Wszystko przez rozpoczynającą się budowę obiektu Półwiejska 47. Budynek stanie w miejscu mało estetycznych budek u zbiegu Półwiejskiej i Królowej Jadwigi.

W lipcu rozpoczęły się prace na działce przy skrzyżowaniu ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi. Zniknęły stąd mało estetyczne budki, teren ogrodzono. Obecnie na działce widać tylko wygładzoną ziemię. Inwestor, spółka Inwestycje Wielkopolski przyznaje, że w ramach prac przygotowawczych do inwestycji konieczna była m.in. inwentaryzacja oraz przebudowa instalacji na działce.

Prace budowlane mają ruszyć w połowie września. - Na chwilę obecną szacujemy, że budowa potrwa około półtora roku, a więc zakończy się w ostatnim kwartale 2014 - mówi Andrzej Marszałek z Inwestycji Wielkopolski. - Ale wiele zależy od tego, jak sroga będzie w tym roku zima - dodaje.

Już wcześniej, od przyszłego poniedziałku, trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami w ruchu w okolicy. Zmiany pojawią się na ulicy Półwiejskiej. - Ze względu na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i samochodów, uzgodniliśmy z ZDM wyłączenie jednego pasa jezdni po stronie naszej inwestycji. Płot zostanie przesunięty do granicy chodnika, a piesi będą poruszać się po nieczynnym pasie ul. Półwiejskiej - tłumaczy Marszałek. - Dla ich komfortu cały chodnik wzdłuż placu budowy będzie ochroniony specjalną drewnianą konstrukcją.

Kierowcy poruszający się ulicą Półwiejską zamiast czterech pasów ruchu będą mieć do dyspozycji tylko trzy pasy. Na odcinku między Królowej Jadwigi i Krakowską zostanie też wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. W związku z ograniczeniem ruchu pieszych na chodniku przestawiony zostanie biletomat ZTM. Jak informuje inwestor - stanie bliżej przystanku tramwajowego i przejścia dla pieszych.

Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę Półwiejskiej 47 w październiku 2012 roku. Na terenie przy skrzyżowaniu Półwiejskiej i Królowej Jadwigi stanie 7-kondygnacyjny obiekt z lokalami handlowymi wyposażonymi w przeszklone witryny (parter oraz pierwsze piętro), a także z mieszkaniami (wyższe piętra). Elewacja będzie kompozycją "przesuniętych względem siebie otworów okiennych, wkomponowanych w masywną bryłę budynku". Dwa poziomy naziemne oraz piwnice będą przeznaczone na lokale usługowe. Na wyższych piętrach znajdzie się 29 apartamentów. Budynek ma być domknięciem zabudowy placu Andersa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro