Krispol wygrał sparing z MKS Kalisz

Drugoligowi siatkarze Kirspolu Września wygrali sparing z zespołem MKS Kalisz 5:0, a trener Marek Jankowiak sprawdził w tym meczu wszystkich zawodników.

Trenerzy obu drużyn umówili się na rozegranie pięciu setów. W każdym z nich lepsi okazali się podopieczni Marka Jankowiaka, którzy w nowym sezonie będą walczyć o awans na zaplecze PlusLigi Mężczyzn. Jedynie w drugim secie siatkarze z Kalisza nawiązali równą walkę przegrywając 27:25.

W sparingu z MKS Kalisz w zespole Krispolu na parkiecie pojawiło się w sumie dwunastu zawodników. - Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników. Na tym etapie trudno mówić o sprawdzeniu formy, bo takiej jeszcze nie ma. Mamy w połowie nowy zespół, który potrzebuje dużo pojedynków przed ligą, aby się lepiej rozumieć i poznać na boisku. Było to pierwsze z około 15 spotkań "zapoznawczych". Już za tydzień w sobotę jedziemy z rewizytą do Kalisza. W pierwszym meczu kontrolnym było widać różnicę pomiędzy zespołami na tym etapie przygotowań - mówił po meczu trener Krispolu Września, Marek Jankowiak.

Zespół z Wrześni poznał w minionym tygodniu rywala w Pucharze Polski i rywalizację rozpocznie dopiero od II rundy eliminacji, a rywalem będzie zwycięzca meczu GTPS Gorzów Wielkopolski - Stoczniowiec Gdańsk. Spotkanie zostanie rozegrane 2 października 2013 roku we Wrześni.

Krispol Września - MKS Kalisz 5:0 (25:17, 27:25, 25:14, 25:11, 15:10)

Krispol Września: Marcin Iglewski, Chwastyniak, Dziurkowski, Rohnka, Jurkojć i Mateusz Iglewski (libero) oraz Kempiński, Bielicki, Gajowczyk, Murdzia, Narowski oraz Brzóstowicz.