Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -5

1/3 mieszkańców aglomeracji nie zapłaciła za wywóz śmieci

j
sobota, 17.08.2013 r.
godz. 12.57
j | sobota, 17.08.2013 r., godz. 12.57
1/3 mieszkańców aglomeracji nie zapłaciła za wywóz śmieci

W piątek minął pierwszy termin zapłaty za wywóz śmieci. Nie wszyscy o tym pamiętali. Niektórzy nie otrzymali w terminie numeru subkonta – w takim wypadku związek zajmujący się śmieciami wydłuża termin uiszczenia opłaty.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W piątek mimo trwającego długiego weekendu kolejki do biura obsługi GOAP były długie. 16 sierpnia to ostateczny termin zapłaty za wywóz śmieci w Międzygminnym Związku Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Trzeba poczekać przynajmniej jeden dzień, ponieważ 15 sierpnia było święto, a w piątek był ostateczny termin płatności. Ale zostało uruchomione ogólne konto, na które należności mogą wpłacać osoby, które nie dostały listu z indywidualnym numerem subkonta – mówi Honorata Nawrocka, kierownik działu monitoringu i kontroli GOAP.

Ogólny numer konta dla wszystkich, którzy nie otrzymali numeru subkonta dostępny jest w internecie na stronie GOAP.

Kto jednak otrzymał numer subkonta zbyt późno, nie musi się obawiać kar. W takich przypadkach związek zajmujący się śmieciami wydłuża termin uiszczenia opłaty. Dla tych osób, które otrzymały swoje numery subkonta po terminie stosujemy taki 14 –dniowy okres karencyjny – mówi Krzysztof Jonczyk zastępca dyrektora biura GOAP . Związek nie prowadzi kasy, czyli nie przyjmuje opłat bezpośrednio w swojej siedzibie, ani w delegaturach. Wpłaty muszą być dokonywane na konto – dodaje.

Zgodnie z przyjętym regulaminem płatności następować będą w cyklu dwumiesięcznym, czyli kolejne należy wnieść do 15 października i 15 grudnia.

ZOBACZ VIDEO
arrow