Rawiczanka wicemistrzynią świata

Rawiczanka Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem podczas 14. Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Moskwie.

Pochodząca z Rawicza Anita Włodarczyk, która pierwsze sukcesy osiągała w barwach OŚ AZS Poznań pod okiem trenera Czesława Cybulskiego wróciła na podium Mistrzostw Świata. W Moskwie pewnie wygrała eliminacje, a w finale stoczyła piękny pojedynek o złoto z Tatyaną Lysenko z Rosji. Wygrała Lysenko - 78,80 m, a Włodarczyk w najlepszej próbie rzuciła 78,48 m i ustanowiła nowy rekord Polski. Trzecie miejsce zajęła Chinka Wenxiu Zhang z wynikiem 75,58 m.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Wiem, że nie wygrałam, ale mam rekord Polski, a w tym sezonie miałam już czarne myśli. Przygotowania były trudne, nie wiedziałam czy zdążę, ale forma przyszła w odpowiednim momencie - mówiła po konkursie mediom Anita Włodarczyk z Rawicza.

6. Yipsi Moreno (Kuba)       74,16 m

To trzeci medal dla Polski podczas 14. Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Moskie. Wcześniej złoto, także w rzucie młotem, zdobył Paweł Fajdek, który trenuje w Poznaniu pod okiem Czesława Cybulskiego. Natomiast Piotr Małachowski był drugi w konkursie rzutu dyskiem.

Wielkopolskę na 14. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, które będą się odbywały do 18 sierpnia reprezentuje 10 sportowców:

- Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań), sztafeta 4 x 100 m, trener Tadeusz Osik
- Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań), sztafeta 4 x 400 m, trener Edward Motyl - odpadła w kwalifikacjach