Unia Swarzędz wygrała z Włocłavią

Unia Swarzędz - Włocłavia Włocławek 2:0 | fot. Marcin Rajczak - sksunia.pl

Trzecioligowa Unia Swarzędz wygrała na własnym stadionie z Włocłavia Włocławek 2:0 i awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Bramki dla Unii zdobyli: Krystian Antczak i Łukasz Lebioda.

Piłkarze swarzędzkiej Unii rozegrali w czwartek kolejne spotkanie ligowe, a ich rywalem był beniaminkiem rozgrywek Włocłavią Włocławek. Pierwsi do ataków ruszyli zawodnicy Włocłavii i już w 4. minucie Jakub Feter oddał strzał, ale nie trafił w bramkę. Chwilę później bardzo ładną akcję przeprowadziło trio Ludwiczak-Lebioda-Świergiel. Ten ostatni znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną napastnika Unii.

Włocłavia odpowiedziała dobrze wykonanym rzutem rożnym, po którym zespół od utraty bramki musiał ratować Damian Ludwiczak. W 20. minucie goście wyszli z kontrą pięciu na trzech, ale piłkę z lewego skrzydła źle dośrodkować Szymon Makowski i Włocłavia zmarnowała dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie.

W kolejnych minutach inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni Jakuba Ostrowskiego, ale szczęścia pod bramką zespołu z Włocławka nie mieli Jules Sambou, Łukasz Lebioda, Paweł Noga czy Damian Ludwiczak. Na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Na początku drugiej połowy bliski zaskoczenia własnego bramkarza był Jules Sambou, ale piłka minimalnie minęła słupek i Włocłavia miała rzut rożny. Piłkę w pole karne gospodarzy dośrodkował Jakub Feter, a w idealnej pozycji na zdobycie bramki głową znalazł się Adam Dylewski. Piłkarz z Włocławka trafił jednak w boczną siatkę. Jeszcze lepszą okazję w 72. minucie zmarnował Piotra Gląby, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę Unii. Rozpaczliwym wślizgiem niebezpieczeństwo zażegnał Jules Sambou wybijając piłkę spod nóg napastnikowi gości. Włocłavia domagała się w tej sytuacji odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia nakazał grać dalej.

Wynik spotkania otworzył w 78. minucie Krystian Antczak, który w zamieszaniu w polu karnym gości zachował zimną krew i pokonał Ariela Winieckiego. Chwilę później było już 2:0 dla Unii Swarzędz , a piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Łukasz Lebioda. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem sędziego gospodarze mogli zdobyć kolejną bramkę, ale Krystian Antczak został zatrzymany przez obrońcę przed polem karnym.

- Cieszymy się ze zwycięstwa po bardzo trudnym meczu. Zespół z Włocławka postawił nam dziś bardzo wysoko poprzeczkę. Nie wyszła nam pierwsza połowa, co prawda gra odbywała się na połowie przeciwnika, ale to Włocłavia stworzyła sobie lepsze okazje podbramkowe. Gdyby je wykorzystała, utrudniłaby nam to zadanie, jakim niewątpliwie było zdobycie trzech punktów w dzisiejszym meczu. W przerwie wyciszyliśmy troszeczkę emocje i chcieliśmy zadbać o to, aby nasza gra była przede wszystkim skuteczna w kontekście dokładnego przyjęcia piłki, dokładnego podania czy wyjścia na pozycję, bo tego nam zabrakło w pierwszej połowie. Dwa gole po stałych fragmentach gry dały nam zwycięstwo i bardzo się z tego cieszymy - powiedział trener Unii Swarzędz, Jakub Ostrowski.

Unia Swarzędz - Włocłavia Włocławek 2:0 (0:0)