Reklama
Reklama

Matyi/most Dworcowy: poważne utrudnienia w ruchu!

Prace na moście Dworcowym | fot. Nishio Poznań
Prace na moście Dworcowym | fot. Nishio Poznań

W najbliższych dniach na ulicy Matyi oraz na moście Dworcowym występować będą poważne utrudnienia w ruchu. Na moście już trwa frezowanie nawierzchni jezdni, przez co tworzą się tutaj spore korki. A będzie jeszcze gorzej.

Na moście Dworcowym rozpoczęły się prace związane z układaniem nowej nawierzchni jezdni. - Prace na moście Dworcowym nie powodują dodatkowych utrudnień w ruchu i wpisują się w organizację ruchu związaną z pracami bitumicznymi na ulicy Matyi. Frezowanie nawierzchni jezdni już trwa. Do dyspozycji kierowców są dwa pasy ruchu - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Z relacji kierowców wynika jednak, że roboty utrudniają tu ruch. Na moście Dworcowym (szczególnie w kierunku MTP, bo właśnie na tej nitce trwa frezowanie) tworzą się spore korki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Ale to dopiero przedsmak utrudnień, które pojawią się tutaj w najbliższym czasie. - Roboty drogowe zostały podzielone na dwa etapy. Dwa dni będzie trwać wykonanie nawierzchni jezdni na północnych jezdniach ulicy Matyi i mostu Dworcowego i dwa dni po stronie południowej - dodaje ZDM. Warstwa ścieralna nawierzchni będzie układana na całej szerokości jezdni, stąd zmiany w organizacji ruchu.

Etap I prac zaplanowano na piątek i sobotę (16 i 17 sierpnia). Zamknięta zostanie nitka północna ulicy Matyi i mostu Dworcowego (od Królowej Jadwigi w kierunku MTP). Samochody będą mogły jechać nitką południową wyłącznie w kierunku ulicy Królowej Jadwigi od strony Głogowskiej i Roosevelta. - Ruch w kierunku Grunwaldu i Łazarza poprowadzony zostanie objazdem następującymi ulicami: al. Niepodległości, Libelta, Roosevelta i dalej w dowiązaniu do istniejących już objazdów.

Drugi etap prac zaplanowano na niedzielę i poniedziałek (18 i 19 sierpnia). Wówczas zamknięta dla ruchu zostanie nitka południowa ulicy Matyi i mostu Dworcowego. Jezdnią północną pojedziemy wyłącznie od Królowej Jadwigi w kierunku MTP. - Ruch w kierunku Rataj i Wildy poprowadzony zostanie objazdem następującymi ulicami: Roosevelta, Bukowska, Zeylanda, Zwierzyniecka, Św. Marcin, al. Niepodległości.

ZDM przeprasza za utrudnienia i apeluje do kierowców, by wybierać alternatywne trasy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro