Reklama

Rada osiedla uchwaliła budżet dla Łazarza

Prawie 900 tysięcy złotych ma do swojej dyspozycji Rada Osiedla Święty Łazarz. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty, organizację imprez sportowych i kulturalnych, a także na pomoc szkołom.

Poznańskie rady osiedli dysponują stosunkowo dużymi budżetami, które mogą przeznaczać na potrzeby zarządzanych przez siebie osiedli. Budżet na nowy rok uchwaliła już Rada Osiedla Święty Łazarz - To jest budżet o charakterze inwestycyjnym i blisko 600000 złotych przeznaczonych jest na tego typu działania - wyjaśnia Wojciech Wośkowiak, przewodniczący rady osiedla. Najwięcej pieniędzy pochłaniają remonty chodników. O tym, że inwestycje drogowe są potrzebne mówią sami mieszkańcy - Chodniki, ta jezdnia proszę zobaczyć jak wygląda. Przecież to jest skandal - mówi jedna z mieszkanek.

Z przyszłorocznych pieniędzy wyremontowany zostanie między innymi chodnik przy ulicy Niegolewskich i Jarochowskiego - Blisko 350000 złotych na ten cel kierujemy do Zarządu Dróg Miejskich - mówi Maria Łazarz z rady osiedla. Sporo zmieni się też w Parku Kasprowicza - Wystąpiliśmy o grant na dalszą rozbudowę placu zabaw w Parku Kasprowicza. Na ten cel zabezpieczyliśmy 100000 złotych - dodaje Wośkowiak. Już w minionym roku rada wydała sto tysięcy złotych na Park Kasprowicza.

Zmienić ma się też główna ulica Łazarza czyli Głogowska - Chcemy Zarządowy Zieleni Miejskiej przekazać 54000 złotych na małą architekturę na ulicy Głogowskiej. Chodzi głównie o zieleń, której na Głogowskiej brakuje - dodaje Łazarz. Część pieniędzy trafi też do łazarskich szkół, a także na organizację Dni Łazarza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro