Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Tragiczny wypadek pod Jarocinem: traktor wjechał pod pociąg

KaT
wtorek, 13.08.2013 r.
godz. 14.49
KaT | wtorek, 13.08.2013 r., godz. 14.49
Tragiczny wypadek pod Jarocinem: traktor wjechał pod pociąg
fot. Policja Jarocin

W poniedziałek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Golinie w powiecie jarocińskim doszło do tragicznego wypadku. Z niewyjaśnionych przyczyn traktor wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Poznań - Wrocław. Mężczyzna, który prowadził traktor, zmarł.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1028 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło około godziny 15.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Golinie. - Ciągnik rolniczy Ursus wraz z naczepą wypełnioną zbożem wjechał na przejazd w momencie gdy po torze jechał pociąg osobowy relacji Poznań-Wrocław - tłumaczy Agnieszka Zaworska z policji w Jarocinie.

Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że część pociągu wypadła z szyn. Nikomu z pasażerów nic się nie stało. Wypadku nie przeżył natomiast 66-latek, który prowadził traktor. To mieszkaniec Siedlemina. - Przejazd, na którym doszło do wypadku jest dobrze oznaczony, z obu stron znajdują się znaki STOP - dodaje.

Utrudnienia na przejeździe kolejowym trwały pięć godzin. Pasażerowie pociągu kontynuowali podróż podstawionym na miejsce autobusem, który zabrał ich na najbliższą stację PKP.