Reklama
Reklama

Jasna Rola: będzie remont ulicy

Zarząd Dróg Miejskich zaprezentował kolejny projekt związany z przebudową poznańskich ulic. Tym razem chodzi o remont ulicy Jasna Rola na Naramowicach. Ma być przeprowadzony w październiku.

Między innymi w styczniu pisaliśmy o walce mieszkańców okolic ulicy Jasna Rola o modernizację trasy. Jasna Rola jest drogą gruntową, po której z roku na rok porusza się coraz więcej samochodów. W październiku zaplanowano to długo wyczekiwany remont.

Zgodnie z projektem, ulica Jasna Rola ma być pokryta dywanikiem bitumicznym. - Szerokość istniejącego pasa drogowego wynosi od 6.30 - 7.50 m - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. - Z uwagi na ograniczoną ilość środków finansowych nie ma możliwości wykupu dodatkowego terenu pod pas drogowy. Zaprojektowano więc wykonanie warstwy dywanika bitumicznego o szerokości 5 metrów, przewidziano umocnienie pobocza pofrezem w granicach istniejącego pasa drogowego - dodaje.

Na całej ulicy ma się pojawić 12 progów zwalniających. Zostaną wykonane z kostki betonowej koloru czerwonego. Dodatkowo konieczne było skorygowanie obecnego przebiegu ulicy tak, by dostosować trasę do lokalizacji urządzeń podziemnych.

Projekt remontu ulicy można zobaczyć tutaj. Zarząd Dróg Miejskich do 26 sierpnia czeka na opinie i uwagi dotyczące projektu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace będą przeprowadzone w październiku bieżącego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro