Reklama
Reklama

Pętla na Górczynie: tramwaje powodują hałas?

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Mieszkańcy Górczyna skarżą się, że od 5 sierpnia, a więc od powrotu tramwajów na Górczyn, przy zawracaniu na pętli bimby powodują spory hałas. MPK przyznaje, że problem się pojawił, ale w poniedziałek przeprowadzono prace, które mają go rozwiązać.

W poniedziałek do naszej redakcji zwrócił się mieszkaniec Górczyna, który skarżył się na hałas generowany przez tramwaje zawracające na pętli tramwajowej. Ruch tramwajów przywrócono tu piątego sierpnia i od tego momentu występuje problem.

- Od 5 sierpnia linie 14 i 18 zaczęły kursować wydłużoną trasą do pętli Górczyn. Radość z przywrócenia połączenia trwała krótko ponieważ okazało się, że tramwaje nakręcające na pętli wydają przeraźliwy hałas, którego przed remontem wiaduktu nie było - pisze nasz czytelnik Zbigniew. - Minął tydzień i hałas pozostał i nikt niczego nie zrobił? Jak długo jeszcze będziemy katowani odgłosem nawracającego tramwaju. Czy mamy czekać do następnego remontu wiaduktu - pyta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne o hałasie wie. - Rzeczywiście przejazdy tramwajów po pętli generowały spory hałas - mówi Adam Pelant z MPK. - Dlatego podjęto decyzję o przeprowadzeniu prac. W poniedziałek szlifowano tory na pętli tramwajowej, również w godzinach nocnych. Mamy nadzieję, że to rozwiąże problem. Jeśli nie, przeprowadzać będziemy kolejne roboty - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro