Reklama
Reklama

Trwają Mistrzostwa Świata Bezdomnych w piłce nożnej nad Maltą

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Dwa zwycięstwa odniosła żeńska reprezentacja Polski w drugim dniu Mistrzostw Świata Bezdomnych w piłce nożnej, a mężczyźnie przegrali pierwszy mecz w turnieju. Spotkania MŚB do niedzieli rozgrywane będą nad Jeziorem Malta.

Drugi dzień Mistrzostw Świata Bezdomnych w piłce nożnej był szczęśliwy dla reprezentacji Polski kobiet. Nasze zawodniczki odniosły dwa zwycięstwa w fazie grupowej, a szczególnie cieszy wygrana z Anglią 6:5. Kilka godzin wcześniej Polki rozgromiły Szwecję 9:0 i mają duże szansę na awans do drugiego etapu. Natomiast męska reprezentacja Polski w pierwszym spotkaniu dnia uległa Portugalii 0:4, ale w serii popołudniowej wygrała z Australią 8:2 i również będzie walczyć o awans do kolejnej fazy imprezy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Spotkania turnieju rozgrywane są nad Jeziorem Maltańskim na boiskach o wymiarze 16x20 metrów, a mecze trwają 2x7 minut. Na boisku występuje trzech zawodników plus bramkarz. Podczas mistrzostw każda drużyna rozgrywa średnio 2-3 mecze dziennie. Szczegółowy harmonogram spotkań jest dostępny na stronie internetowej homelessworldcup.org. We wtorek pierwszy mecz z udziałem naszych reprezentacji o godz. 14.00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro