Reklama
Reklama

Stara-nowa trasa 14. Poznań Maratonu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W październiku w naszym mieście odbędzie się czternasta edycja Poznań Maratonu. Wiadomo już jaką trasą pobiegną uczestnicy biegu. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie to tylko jedna pętla. Trasa nieznacznie różni się jednak od ubiegłorocznej.

Podobnie jak w roku ubiegłym uczestniczy Poznań Maratonu wystartują z ulicy Grunwaldzkiej, a finiszować będą na placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Biegacze pokonają ponad 42-kilometrową trasę na jednej pętli. W stosunku do ubiegłorocznej trasy pojawiły się niewielkie zmiany.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


- Głównej zmianie uległa końcówka trasy, wypadły ulice: Aleja Niepodległości, Powstańców Wielkopolskich, Matyi, Most Dworcowy, Roosevelta, a zastąpiły je Pułaskiego, Poznańska, Mickiewicza, Zeylanda, Bukowska - tłumaczy dyrektor Maratonu Maciej Mielęcki. Biegacze, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w maratonie w Poznaniu mogą więc przygotować się do tegorocznego biegu korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń.

Oto lista ulic, po których będą poruszać się biegacze i na których 13 października, w dniu maratonu, trzeba się spodziewać utrudnień:

START z ulicy Grunwaldzkiej
Jugusłowiańska
Taczanowksiego
Ściegiennego
Arciszewskiego
Hetmańska
Dolna Wilda
Żelazka
w lewo - agrafka na Drodze Dębińskiej
Droga Dębińska
Piastowska
Dolna Wilda
Hetmańska
Zamenhofa
Piłsudskiego
Inflancka
Kurlandzka
Piaśnicka
Chartowo
Dymka
Browarna
Światopełka
Warszawska
Podwale
Hlonda
Serbska
Aleja Solidarności
Mieszka I
Pułaskiego
Poznańska
Mickiewicza
Zeylanda
Bukowska
META na Placu Św. Marka - teren MTP

Jak tłumaczą organizatorzy maratonu, dopiero we wrześniu odbędzie się dokładny pomiar trasy i wówczas zostanie ona oficjalnie ogłoszona. Do tego czasu pojawiać się mogą drobne zmiany w jej przebiegu.

Organizatorzy spodziewają się, że w bardzo dobrze ocenianym w kraju i zagranicą biegu wystartuje przeszło 7000 biegaczy. Opłata startowa: do 31 sierpnia wynosi 100 zł, od 1 do 17 września wynosi 150 zł, od 18 września do 2 października wynosi 200 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na marathon.poznan.pl.

Przypomnijmy, że zwycięzcą 13. Poznań Maratonu okazał się Edvin Yator, który pokonał trasę w dwie godziny, szesnaście minut i szesnaście sekund. Tym samym nie udało się pokonać rekordu poznańskiego maratonu, który w 2011 roku ustanowił Cosmas Mutuku Kyeva.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro