Glanc i Ziółkowski bez medalu MŚ

Poznańska dyskobolka Żaneta Glanc i młociarz Szymon Ziółkowski zajęli odległe miejsca w swoich finałach podczas 14. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Moskwie.

Żaneta Glanc przed wyjazdem do Moskwy zapowiadała, że celem minimum jest awans do finałowej ósemki. Poznanianka w eliminacjach rzuciła na 61,62 m, a w decydującym występie zaprezentowała się jeszcze lepiej. Wynik 62,90 m to najlepszy rezultat Glanc w tym sezonie, ale pozwolił zająć tylko 7. miejsce.

- Nie jestem zawiedziona, ale żałuję jednego rzutu, dalekiego, który spaliłam. Coś szwankowało, może w technice. Na pewno będę jeszcze walczyć, przygotowywać się, bo wierzę, że mogę jeszcze daleko rzucać - podsumowała swój występ Żaneta Glanc z OŚ AZS Poznań.

Natomiast Szymon Ziółkowki w finale rzucił 76,84 m i zajął ostatecznie 9. miejsce. W tym samym konkursie występował Paweł Fajdek z Agrosu Zamość, który często trenuje w Poznaniu pod okiem Czesława Cybulskiego. Już w pierwszej próbie uzyskał odległość 81,97 m, która zapewniła mu złoty medal.

Wielkopolskę na 14. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, które będą się odbywały do 18 sierpnia reprezentuje 10 sportowców:
- Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań), sztafeta 4 x 100 m, trener Tadeusz Osik
- Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań), sztafeta 4 x 400 m, trener Edward Motyl