Reklama

Dojazdy do ronda Rataje stoją. Przez remont na Jana Pawła II

fot. Piotr Knach
fot. Piotr Knach

Do wtorku włącznie potrwa remont torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i arcybiskupa Baraniaka. W poniedziałek od rana zakorkowane jest rondo Rataje i dojazdy do niego. Nowe utrudnienia w ruchu pojawiły się natomiast na ulicy Bałtyckiej.

MPK od środy prowadzi remont torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i arcybiskupa Baraniaka. Pomiędzy Trasą Kórnicką i rondem Śródka nie kursują tramwaje, a z dużymi utrudnieniami mierzą się także kierowcy.

Niemożliwy jest przejazd z Baraniaka w Berdychowo i odwrotnie. Aby to zrobić trzeba jechać ulicą Jana Pawła II na rondo Rataje lub Śródka, na nich zawrócić i dopiero wtedy możliwe będzie dostanie się na drugą stronę częściowo zamkniętego skrzyżowania Jana Pawła II/Baraniaka.

Przez konieczność zawracania na dwóch rondach tworzą się tutaj spore korki. W poniedziałek rano zdecydowanie najgorzej jest w okolicach ronda Rataje. Stoją wszystkie dojazdy do ronda - od strony Jana Pawła II, Krzywoustego (od Rataj i centrum) oraz Zamenhofa. Nieco lepiej jest na Śródce (korki.epoznan.pl).

Utrudnienia na Jana Pawła II potrwają do wtorku włącznie. W poniedziałek w mieście pojawiły się jednak kolejne komplikacje drogowe. Od 7.00 rano z ruchu wyłączony jest przejazd kolejowy na ulicy Bałtyckiej w pobliżu skrzyżowania z Gnieźnieńską.

Prace potrwają trzy dni i zakończą się w środę około 22.00. Kierowcy, którzy przejeżdżają tą trasą będą musieli poruszać się objazdem. Wyznaczono go ulicami Bałtycką, prymasa Hlonda, Podwale i Warszawską. Oznacza to, że spore korki mogą się tworzyć w pobliżu ronda Śródka (w połączeniu z remontem na Jana Pawła II aut będzie tu zdecydowanie więcej niż zwykle).

Czy remonty dróg w Poznaniu są właściwie planowane?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro