Reklama
Reklama

Rok trasy na Franowo: zabytki pojechały tunelem

fot. TOR

W niedzielę minął rok od otwarcia trasy tramwajowej na Franowo. Z tej okazji poznaniacy mogli się przejechać trasą w nietypowych pojazdach - puszczono tędy linię turystyczną, na której kursowały historyczny wagon 105N oraz trójskład z odremontowaną doczepą sanocką.

11 sierpnia 2012 roku poznaniacy tłumnie przybyli na otwarcie trasy na Franowo. Pierwszy przejazd odbył się o godzinie 17.00 z przystanku Piaśnicka/Rynek w tunelu. Tramwaj przewiózł pasażerów na pętlę tramwajową na Franowie, gdzie przygotowano piknik i liczne atrakcje. Na przybyłych gości czekał miedzy innymi tort. Poznaniacy mogli również zobaczyć stare i nowe tramwaje.

W niedzielę MPK wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych i ZTM uczciło pierwszy rok funkcjonowania nowej trasy. Pomiędzy 12.00 i 17.00 z Gajowej odjeżdżały tramwaje linii turystycznej 0, które skierowano właśnie na Franowo. Linię obsługiwały dwie bimby - historyczny wagon 105N oraz trójskład z odremontowaną doczepą sanocką.

Tłumów na trasie, takich jak podczas jej otwarcia, w niedzielę nie było. Mimo to w zabytkowych tramwajach można było zobaczyć wielu poznaniaków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro