Reklama
Reklama

Polska wygrał z Hongkongiem nad Maltą

fot. Andrzej Urbanowicz
fot. Andrzej Urbanowicz

Reprezentacja Polski wygrała z Hongkongiem 6:2 w pierwszym swoim spotkaniu podczas Mistrzostw Świata Bezdomnych w piłce nożnej, które do 18 sierpnia będą się odbywać na czterech boiskach nad Jeziorem Maltańskim.

Podopieczni Jacka Karczewskiego trafili do grupy D, w której będą rywalizować z: Australią, Kanadą, Francją, drużyną z Hong Kongu i Portugalii. W pierwszym swoim meczu wygrali z Hongkongiem 6:2. - Zadowolony jestem z siebie, że po raz pierwszy w życiu osiągnąłem coś od początku do końca. To jest terapia, dzięki której jestem na tej imprezie - mówi Wojciech Gzyl z reprezentacji Polski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Nasza reprezentacja zaliczana jest do faworytów imprezy, gdyż dwukrotnie zdobyła wicemistrzostwo świata (Edynburg 2005 i Kopenhaga 2007) oraz dwukrotnie zajęła trzecie miejsce (Goteborg 2004 i Kapsztad 2006). Polacy w poniedziałek zmierzą o godz. 13.00 z Portugalią, a o godzinie 17.00 z Australią. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Spotkania turnieju rozgrywane są na boiskach o wymiarze 16x20 metrów, a mecze trwają 2x7 minut. Na boisku występuje trzech zawodników plus bramkarz. Podczas mistrzostw każda drużyna rozgrywa średnio 2-3 mecze dziennie. Szczegółowy harmonogram spotkań jest dostępny na stronie internetowej homelessworldcup.org.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro