Swarzędz przegrał z Luboniem w III lidze

Unia Swarzędz - Fogo Luboń 1:2 | fot. Mateusz Gawarecki

Walczący o awans do II ligi zespół Unii Swarzędz niespodziewanie przegrała na własnym stadionem z Fogo Luboń 1:2.

W sobotnie popołudnie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Swarzędzu oglądali bardzo ciekawe widowisko. Pierwsi do ataków ruszyli zawodnicy z Lubonia, którzy w 3. Minucie mogli wyjść na prowadzenie. Adam Durowicz znalazł się w sytuacji sam na sam z Andrzejem Budnikiem i przelobował bramkarza Unii, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Dohnal. W kolejnych minutach dobre sytuacje na zdobycie bramki marnowali Adam Gajda i Maciej Łazar z Unii, a do przerwy bramkę zdobyli gości.

W 29. minucie Jonasz Jeżewski wrzucił piłkę w kierunku Dariusza Imbirowicza, który z najbliższej odległości pokonał Andrzeja Budnika. Unia miała idealną okazję na wyrównanie tuż przed przerwą, ale strzał Pawła Nogi wybronił Sebastian Maćkowski.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Szymona Izydorczyka, który w bezmyślny sposób zaatakował Julesa Sambou. Po chwili siły się wyrównały, bowiem za faul taktyczny drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Maciej Łazar. Inicjatywa nadal należała do Unii, która wyrównała dopiero w 66. minucie po bramce Damiana Ludwiczaka.

W 80. minucie piłkę meczową miał Jules Sambou, który uderzał głową na bramkę Fogo z kilku metrów, ale zmierzającą do bramki piłkę w ostatniej chwili wybił na rzut rożny Michał Chmielecki. Unia starała się do końca zdobyć zwycięskiego gola, ale w 88. minucie podopieczni Marcina Drajera wyprowadzili błyskawiczną kontrę, a wynik spotkania ustalił Dawid Skrzycki.

- Cieszy zwycięstwo w dzisiejszym meczu, tym bardziej, że na inaugurację rozgrywek trzecioligowych przegraliśmy w Świeciu. Przyjechaliśmy tutaj z nadzieją na wywalczenie trzech punktów i to nam się udało. Myślę, że mecz dla kibiców był ciekawy. Było dużo walki na boisku i żółtych kartek, co spowodowane było grą ostrą, ale nie brutalną. Myślę, że ten mecz mógł nam się inaczej ułożyć, gdybyśmy na początku drugiej połowy wykorzystali stuprocentową sytuację. Z przebiegu całego spotkania jestem zadowolony - powiedział po meczu trener Fogo Luboń, Marcin Drajer.

Unia Swarzędz - Fogo Luboń 1:2 (0:1)
Damian Ludwiczak (66. minuta) - Dariusz Imbirowicz (37. minuta) , Dawid Skrzycki (87. Minuta)

Unia Swarzędz: Andrzej Budnik - Konrad Zandrowicz, Maciej Łazar, Jakub Dohnal, Jules Sambou - Łukasz Lebioda, Piotr Ciesielski (88. Krystian Antczak), Mateusz Molewski, Paweł Noga, Mateusz Świergiel (76. Marcin Wasielewski), Adam Gajda (32. Damian Ludwiczak).

Fogo Luboń: Sebastian Maćkowski - Bartłomiej Śron (81. Michał Fertikowski), Dariusz Imbiorowicz, Damian Przepióra, Patryk Piotrowski, Jakub Frankowski (70. Mieszko Pytlak), Michał Chmielecki, Jonasz Jeżewski, Szymon Izydorczyk, Adam Durowicz (69. Dawid Skrzycki), Piotr Sarbinowski (59. Jacek Zielonka)