Reklama
Reklama

Osobisty fotograf Jana Pawła II w Poznaniu

Arturo Mari jest bohaterem serialu poświęconego jego nieznanym wspomnieniom o Ojcu Świętemu. Mari fotografował sześciu papieży, a przy Janie Pawle II spędził cały pontyfikat.

Powstający serial będzie miał trzydzieści odcinków, które wypełnią się wspomnieniami fotografa - Celem tego serialu jest pokazanie wielu sytuacji z życia Jana Pawła II, które mają charakter prywatny i są nieznane - mówił dziś Arturo Mari. Odcinki będą miały od czterech do pięciu minut. Ekipa filmowa zdjęcia kręciła między innymi na Torze Poznań, Stadionie Miejskim i Łęgach Dębińskich. Ostatnie zdjęcia nakręcono w piątek na placu Adama Mickiewicza - Mamy możliwość obcowania z człowiekiem, który był fotografem sześciu papieży od Piusa XII do Benedykta XVI, a jest niesamowicie skromnym człowiekiem - mówi Przemysław Hauser, producent serialu.
Podczas produkcji filmowcy odwiedzili już Watykan. Kolejne zdjęcia będą robione jeszcze w Warszawie, Krakowie i w Tatrach. Jednym z reżyserów jest Cezary Grzesiuk, który dziewięć lat temu zrobił film o Arturo Mari pod tytułem Moje życie dla Niego. Po tej współpracy zdecydował się również na pracę do serialu Metr od Świętości - Po pierwsze to jest przyjemność być z nim, a po drugie jest to najbliższy świadek życia i świętości Jana Pawła II - mówi Cezary Grzesiuk, reżyser.
Arturo Mari nie chciał zdradzać fabuły odcinków. Na Torze Poznań fotograf opowiadał o wizycie papieża w fabryce Ferrari i o spotkaniu z Michaelem Schumacherem. Mari wspomniał także wizytę w afrykańskim szpitalu dla dzieci chorych na AIDS - Zatrzymał się przy jednym z dzieci, oczyścił mu twarz i pocieszył matkę - mówi Mari. Serial będzie miał premierę miesiąc przed kanonizacją Jana Pawła II. Dokładny termin nie jest jeszcze znany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
20.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro