Reklama
Reklama

Matyi: od soboty tramwajem bez mijanki!

fot. TriGranit
fot. TriGranit

Już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, w przeszłość odejdzie mijanka dla tramwajów na ulicy Matyi. Dzięki szybko posuwającym się do przodu pracom na budowie, mijankę uda się zlikwidować szybciej niż planowano. Choć nowy przystanek tramwajowy przy moście Dworcowym jest już prawie gotowy, nie będzie jeszcze obsługiwał pasażerów.

Już od soboty pasażerowie poruszający się po ulicy Matyi i moście Dworcowym tramwajami będą to robić szybciej. Wszystko dzięki likwidacji mijanki dla bimb, która funkcjonuje tu od kilku miesięcy z powodu przebudowy trasy. - Znacznie wcześniej niż pierwotnie przypuszczano wznowiony zostanie ruch tramwajów w obu kierunkach na moście Dworcowym - przyznaje Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranitu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Nowe torowisko było już testowane przez MPK, stąd decyzja o uruchomieniu tu ruchu tramwajowego w dwóch kierunkach. - Nowy przystanek tramwajowy w pobliżu mostu Dworcowego, choć jest już praktycznie gotowy, nie będzie jeszcze obsługiwał pasażerów. Stanie się to dopiero po ukończeniu budowy przejścia podziemnego pod ulicą Matyi, z którym przystanek ma być połączony schodami i windami, a więc prawdopodobnie tuż przed planowanym na dzień 25 października otwarciem Poznań City Center - dodaje.

Dobre informacje płyną także z innych dróg przebudowywanych i budowanych w okolicy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. - Są już nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, pod koniec wakacji ruch samochodowy w obu kierunkach powinien odbywać się nowymi pasami jezdni. Lada moment rozpocznie się budowa parkingu rowerowego, który powstanie pod mostem Dworcowym, tuż obok przedłużonej w głąb Wolnych Torów ulicy Składowej - kończy Terlecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro