Reklama

Dwie żyrafy wyjechały z "wczasów" w Poznaniu. Przyjadą kolejne

fot. Nowe ZOO
fot. Nowe ZOO

Pod koniec lipca z poznańskiego Nowego ZOO wyjechały do Płocka dwie żyrafy. W naszym Ogrodzie Zoologicznym przebywały tymczasowo. Nie oznacza to jednak, że obecnie w Poznaniu nie ma żyraf. Zostały trzy, a w październiku dołączy do nich kolejna.

Od blisko roku w poznańskim Nowym ZOO można było podziwiać pięć żyraf. Dwie z nich - Julia i jej córka Zuri - przebywały u nas tymczasowo. - Żyrafy przywieziono do nas 10 miesięcy temu z Płocka - mówi Lech Banach, dyrektor ZOO. - W Płocku konieczne było przeprowadzenie remontu żyrafiarni, która była za mała i nie spełniała ustawowych wymogów - dodaje. - Szukano miejsca dla zwierząt i znalazło się u nas.

Pod koniec lipca odbyła się akcja transportowania żyraf z Poznania do Płocka. Zaangażowano w nią sporo osób. Zwierzęta musiały trafić do specjalnej przyczepy dostosowanej do przewożenia żyraf.

Obecnie w poznańskim Nowym ZOO mieszkają trzy żyrafy. - W październiku na stałe przeprowadzi się do nas żyrafa z Opola. Być może wiosną przyszłego roku do naszych podopiecznych dołączy kolejna żyrafa, tym razem samiec. Tym samym wrócimy do pięciu zwierząt na wybiegu - kończy Banach.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro