Reklama
Reklama

Koniec Transatlantyku: odbyła się wielka gala

fot. Tomasz Nowak
fot. Tomasz Nowak

Choć jeszcze w piątek w Poznaniu można wziąć udział w seansach w ramach Festiwalu Transatlantyk, już w czwartkowy wieczór w auli UAM odbyła się wielka gala kończąca tegoroczną edycję wydarzenia. Zobacz zdjęcia.

Od 2 sierpnia w Poznaniu trwa Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk. Tysiące miłośników kina brały udział w seansach filmowych, warsztatach, spotkaniach z gwiazdami i specjalistami. W czwartek w auli UAM odbyła się wielka gala kończąca festiwal.

Najważniejszym punktem gali było przyznanie festiwalowych nagród. Glocal Hero Award trafiła do artystki Yoko Ono, która w środę wystąpiła w auli z koncertem. Nagrody odebrali też młodzi kompozytorzy filmowi oraz pianiści - zwycięzcy Transatlantyk Film Music Competition i Transatlantyk Instant Composition Contest. W pierwszej kategorii zwyciężył Xiaotian Shi (60 tysięcy złotych), a w drugiej Aleksander Dębicz (30 tysięcy złotych).

Podczas gali nie zabrakło muzycznych atrakcji. Na scenie zaprezentował się Leszek Możdżer, któremu towarzyszyła Orkiestra l"Autunno pod batutą Adama Banaszaka. Wśród publiczności można było zobaczyć wiele osobistości ze świata biznesu czy kultury.

Choć oficjalna gala zakończenia festiwalu już za nami, w piątek wciąż można wziąć udział w seansach filmowych w ramach Transatlantyku. Program można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro