Reklama
Reklama

Skandaliczny transparent na stadionie

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Blisko 30 minut podczas meczu Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno w Lidze Europy za bramką Armantasa Vitkauskasa wisiał długi na ok. 50 metrów transparent "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem".

Lech Poznań przegrywał z Żalgirsiem Wilno 0:1 gdy za bramką Armantasa Vitkauskasa fanatyczni kibice Kolejorza zaczęli rozwieszać transparent o długości około 50 metrów. Pojawiło się na nim obraźliwe hasło "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem". Czy była to odpowiedź na słowa księdza Eda Jaworskiego? Pisaliśmy o tym tutaj. Znaczna część kibiców z innych trybun rozwieszanie takiego transparentu skwitowała gwizdami.

Stadionowe służby nie reagowały, a transparent zniknął po blisko 30 minutach. Klub może się spodziewać kary ze strony UEFA oraz PZPN. - Dzisiejszy transparent na stadionie jest nie do przyjęcia! Uważam to za ciężki skandal! Odcinam się od tego! - komentował na gorąco całe zajście Jarosław Pucek, który jest jednym z najbardziej znanych członków Wiary Lecha.

Duża część kibiców, która dokłada się do meczowych opraw jest oburzona, że taki transparent pojawił się na Bułgarskiej i zapowiada, ze nie będzie się dokładać do kolejnych. - Nie wiem kto wymyślił słowa na transparencie, ale mają się nijak w zestawieniu z odpowiedzią na słowa księdza Edy wystosowanym przez Wiarę Lecha. Takie słowa są małostkowe i kompromitujące nas w Europie. Już dawno nie było mi tak wstyd! Takich transparentów można się było spodziewać w małym, zakompleksionym kraju, a nie na stadionie wicemistrza Polski, tym bardziej po buńczucznych słowach, że rozjedziemy "ogórów". Czuje więc niesmak nie tylko po tym, co się działo na murawie - pisze na forum Wiary Lecha kibic Horizon.

Ponadto po zakończeniu spotkania znaczna część kibiców z popularnego "kotła" długo śpiewała "Wilno Polskie jest, Polskie jeeeest". Natomiast trener Mariusz Rumak był bliski bójki z jednym z piłkarzy Żalgirisu Wilno. Niestety gdy kibice zaczęli opuszczać stadion transparent znów został rozwieszony.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek zwołał na piątek posiedzenie zespołu zadaniowego do spraw bezpieczeństwa imprez masowych, funkcjonującego w ramach Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania omówiona zostanie organizacja i zabezpieczenie wczorajszego meczu piłkarskiego Lech Poznań - Żalgiris Wilno, przy ulicy Bułgarskiej. Bezpośrednio po spotkaniu, około godziny 11:00 w sali 132 Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18 odbędzie się briefing prasowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro