Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: trwa budowa tymczasowych przystanków przy Teatralce

fot. Michał Nadolski

Przy przedłużonej trasie PST trwa budowa tymczasowych przystanków w pobliżu Teatralki. Będą funkcjonować od momentu uruchomienia nowej trasy (planowane jest to na wrzesień) do chwili ukończenia prac nad docelowymi przystankami "Rondo Kaponiera".

Już na początku tygodnia informowaliśmy o zgodzie na użytkowanie przedłużonej trasy PST, którą wydał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego - przedłużoną trasą PST pojedziemy we wrześniu.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Trasa ma dwa kilometry długości i znacznie odciąży most Teatralny z ruchu tramwajów. Na nowej trasie docelowo znajdą się dwie pary przystanków - "Rondo Kaponiera" oraz "Dworzec Zachodni" (peron 7). Przystanki "Rondo Kaponiera" mają zacząć działać po ukończeniu prac na Kaponierze. Do tego czasu funkcjonować będą przystanki tymczasowe w pobliżu mostu Teatralnego. Trwa ich budowa.

Po przedłużonej trasie PST kursować mają trzy linie tramwajowe - 12, 14 i 15. "Dwunastka" dojedzie do Dworca Zachodniego, stamtąd skręci w ulicę Głogowską i przez most Dworcowy będzie kursować w kierunku Starołęki. "Czternastka" za Dworcem Zachodnim odbije Głogowską w lewo i będzie dojeżdżać do pętli na Górczynie. "Piętnastka" z nowej trasy Głogowską pojedzie w kierunku ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego. Na samym rondzie miałaby zmienić numer na "trzynastkę".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro