Reklama
Reklama

Zobacz medal 14. Poznań Maratonu

fot. POSiR
fot. POSiR

Biegacze, którzy przekroczą linię mety październikowego 14. Poznań Maratonu pod patronatem epoznan.pl otrzymają niezwykły medal. Tym razem na cennym trofeum uczczono Hipolita Cegielskiego, którego 200. urodziny przypadają w tym roku.

Nadal trwają zapisy do 14. Poznań Maraton, który odbędzie się 13 października 2013 roku. Aktualnie na liście startowej jest 1806 biegaczy, a organizatorzy imprezy zaprezentowali niezwykły medal. Tym razem na cennym trofeum uczczono Hipolita Cegielskiego, którego 200. urodziny przypadają w tym roku.

- Nasz wybór nie był powierzchowny. Uważamy, że maratończyków i Hipolita Cegielskiego coś łączy. Cegielski, humanista z wykształcenia, wielokrotnie stawał do walki przeciw przeciwnościom losu i nieprzyjaznemu otoczeniu, by w końcu zostać wielkim i uznanym przedsiębiorcą. Sama ta droga, od gimnazjalisty utrzymującego się z korepetycji do fabrykanta, wymagała wielkiej dyscypliny i wysiłku. Każdy maratończyk sam będzie miał coś do powiedzenia na te tematy. Co więcej, każdy maratończyk, podobnie jak Cegielski, nie spoczywa na laurach, kiedy już osiągnie swój cel. Cegielski, gdy już rozwinął swój biznes, wspierał naukę i wydawał prasę. Maratończycy pobiciem jednej życiówki, zaczynają walkę o następną. Jest tu wielkie pokrewieństwo. Kunsztownie wykonany medal odbierze każdy, kto przekroczy linię mety maratonu. 14. Poznań Maraton - mówi Monika Prendke z Biura 14. Poznań Maratonu.

Tak jak w roku ubiegłym centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a biegacze do pokonania będą mieli jedną ponad 42 km pętlę. Dokładną trasę maratonu poznamy 13 sierpnia.

Organizatorzy spodziewają się, że w bardzo dobrze ocenianym w kraju i zagranicą biegu wystartuje przeszło 7000 biegaczy. Opłata startowa: do 31 sierpnia wynosi 100 zł, od 1 do 17 września wynosi 150 zł, od 18 września do 2 października wynosi 200 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na marathon.poznan.pl.

Przypomnijmy, że zwycięzcą 13. Poznań Maratonu okazał się Edvin Yator, który pokonał trasę w dwie godziny, szesnaście minut i szesnaście sekund. Tym samym nie udało się pokonać rekordu poznańskiego maratonu, który w 2011 roku ustanowił Cosmas Mutuku Kyeva.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
42.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro