Reklama
Reklama

"Moniś ty moja iskierko" na przystankach trasy na Franowo

W poniedziałek informowaliśmy, że policjanci zatrzymali Potse - mężczyznę, który tagami zamalował wiele ścian poznańskich budynków. Ale specjalistów od niszczenia elewacji i wiat przystankowych mamy w mieście więcej. Miłośnik "Monisi" to jeden z nich.

Od kilku tygodni na elewacjach przystanków tramwajowych trasy na Franowo, a także na znajdującym się w pobliżu przystanku autobusowym Piaśnicka/Kurlandzka można zobaczyć graffiti. "Moniś ty moja iskierko", "Moniś życie bez ciebie jest niczym", a także "Monisiu bardzo cię kocham" - takie napisy wykonano na ścianach i wiatach przystankowych czerwonym sprayem.

O sprawie poinformowaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego. - Na pewno zajmiemy się tym problemem - zapewnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Niestety nie jest to pierwszy przypadek działania wandali na stosunkowo nowej trasie tramwajowej na Franowo. Już w maju pisaliśmy o graffiti, które pojawiło się na ścianach przystanków w tunelu. Zarządca trasy zamalował napisy. W tym przypadku będzie pewnie podobnie - koszty poniesie miasto. Ale czy sprawca zostanie ukarany?

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro