Reklama

Remont na Jana Pawła II/Baraniaka. Kierowcy stoją w korkach!

fot. Piotr Knach
fot. Piotr Knach

W godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka rozpoczął się remont torowiska tramwajowego. To nie tylko kłopot dla pasażerów komunikacji miejskiej (odcinek od Kórnickiej do ronda Śródka wyłączono z ruchu tramwajowego), ale też dla kierowców. Na Jana Pawła II tworzą się duże korki.

Od rana na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka trwają prace MPK związane z remontem torowiska tramwajowego. - Dodatkowo będziemy wymieniać drut jezdny sieci trakcyjnej na odcinku od ronda Śródka do skrzyżowania Jana Pawła II i Baraniaka. To jest około 1400 metrów - mówi Jan Firlik, dyrektor MPK ds. przewozów tramwajowych.

Ze względu na remont po ulicy Jana Pawła II (między Trasą Kórnicką a rondem Śródka) nie kursują tramwaje. Zmienionymi trasami od rana poruszają się linie:

LINIA 4
POŁABSKA - ... - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Podwale - ZAWADY

LINIA 6

FRANOWO - ... - Królowej Jadwigi - rondo Rataje - Zamenhofa - rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA

LINIA 7
OGRODY - ... - rondo Rataje - Jana Pawła II - Trasa Kórnicka - Piaśnicka - Szwedzka - FRANOWO

LINIA 17
OGRODY - ... - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO.

Zmienionymi trasami kursują też dwie linie autobusowe:

LINIA 57
MOGILEŃSKA - ... - abpa Baraniaka - Katowicka - Nowowołkowyska - Kaliska - Jana Pawła II - BARANIAKA. Powrót: BARANIAKA - abpa Baraniaka - Dymka - ... - MOGILEŃSKA

LINIA 84
RATAJE DWORZEC - ... - abpa Baraniaka - Katowicka - Nowowołkowyska - Kaliska - Jana Pawła II - BARANIAKA
Powrót: BARANIAKA - abpa Baraniaka - Chartowo - ... - RATAJE DWORZEC

Autobusy tych linii zatrzymują się na dwóch dodatkowych przystankach tymczasowych: "Katowicka" w zatoce za Galerią Malta oraz "Kaliska" przed skrętem w Jana Pawła II. - Autobusy linii 57 i 84 odjeżdżają z przystanku początkowo-końcowego Baraniaka 4 minuty później od rozkładowych odjazdów z dworca Śródka celem wpisania się w rozkład jazdy - wyjaśnia MPK.

Z użytku tymczasowo wyłączono przystanki tramwajowe "Rondo Śródka" (na Jana Pawła II w kierunku ronda Rataje), "Baraniaka" w dwóch kierunkach oraz "Kórnicka" (na Jana Pawła II w kierunku ronda Śródka).

Aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się w rejonie prowadzonych prac wprowadzona została linia autobusowa za tramwaj T7, która kursuje pomiędzy rondami Śródka i Rataje ulicą Jana Pawła II. Dodatkowo uruchomiono linię tramwajową nr 23:

LINIA 23
STAROŁĘKA - Starołęcka - rondo Starołęka - rondo Żegrze - Żegrze - Chartowo - Trasa Kórnicka - Kórnicka - Most św. Rocha - Podgórna - Marcinkowskiego - 27 Grudnia - GWARNA - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Most św. Rocha - Kórnicka - Trasa Kórnicka - Chartowo - Żegrze - rondo Żegrze - rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA.

Remont, który potrwa do najbliższego wtorku, to spore wyzwanie również dla kierowców. Zamknięto przejazd przez skrzyżowanie Jana Pawła II/Baraniaka - auta mogą się poruszać jedynie Jana Pawła II na wprost lub skręcić: w Berdychowo (tylko auta jadące od strony Śródki), w Baraniaka (tylko pojazdy jadące od ronda Rataje). Jeśli więc jedziemy od strony ronda Śródka i chcemy dojechać na ulicę Baraniaka, musimy zawrócić aż na rondzie Rataje.

Analogicznie muszą postąpić kierowcy, którzy z Jana Pawła II (jadąc od Rataj) chcą skręcić w Berdychowo - muszą zawrócić aż na rondzie Śródka.

Od rana na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Baraniaka tworzą się spore korki. Najgorzej jest na nitce Jana Pawła II prowadzące z ronda Śródka w kierunku ronda Rataje. Przez brak możliwości skrętu w lewo, w ulicę Baraniaka, korkują się także okolice samego ronda Śródka. Coraz więcej aut widać też na rondzie Rataje.

Jeśli jeszcze nie wyruszyłeś w trasę, a chciałeś jechać ulicą Jana Pawła II - radzimy wybieranie alternatywnych tras! Aktualna sytuacja korkowa TUTAJ.

Jak oceniasz organizację ruchu na ul. Jana Pawła II podczas remontu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro