Reklama

Niebezpieczne skrzyżowanie w Luboniu

Do niebezpiecznych wypadków dochodzi regularnie na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego, Targowej i Fabrycznej w Luboniu. Władze Lubonia zapowiadają, że poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Do ostatniego wypadku na tym skrzyżowaniu doszło w miniony poniedziałek. Zderzyły się trzy samochody, a jeden z nich wpadł na prywatną posesję, znajdującą się przy skrzyżowaniu. Mieszkańcy potwierdzają, że do podobnych wypadków dochodzi w tym miejscu często - Z półtora miesiąca temu zderzyły się tutaj dwa busy - mówi mieszkanka Lubonia.

Na posesji widać również ślady po poprzednim wypadku. Na skrzyżowaniu jest sygnalizacja, ale według mieszkańców to miejsce jest niebezpieczne - No jest sygnalizacja, ale najlepsze chyba byłoby rondo. Rondo jest najbezpieczniejsze - mówi lubonianka.

Władze Lubonia twierdzą, że analizowały wypadki, do których tu doszło. W każdym przypadku zawinili kierowcy - Ulica Fabryczna ma nową nawierzchnię, kilka lat temu ona została gruntownie odbudowana i po niej niestety ludzie jeżdżą szybko - mówi Marian Walny, z-ca burmistrza Lubonia i dodaje - Zdemontujemy zieloną strzałkę umożliwiającą skręt z ulicy Fabrycznej w ulice Sobieskiego. Dodatkowo na skrzyżowaniu pojawią się barierki, które zabezpieczą chodniki i okoliczne posesje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
27.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro