Reklama
Reklama

Regaty Energa Sailing Cup na Jeziorze Kierskim zakończone

fot. Arek Komorowski / Energa Sailing 2013
fot. Arek Komorowski / Energa Sailing 2013

Zwycięstwem Marcina Urbańskiego z CHKŻ Chojnice zakończyły się w miniony weekend na Jeziorze Kierskim szóste regaty z cyklu Energa Sailing Cup. Poznaniacy zajęli odległe miejsca.

Regaty na wodach Jeziora Kierskiego oficjalnie rozpoczęły się w piątek i zgromadziły 99 zawodników. Niesprzyjające warunki wietrzne oraz bardzo wysoka temperatura, towarzysząca uczestnikom podczas pierwszego dnia zawodów, nie pozwoliły jednak na przeprowadzenie ani jednego wyścigu. W sobotę, warunki pogodowe uległy zmianie i udało się przeprowadzić cztery starty. Najlepiej na wodach Jeziora Kierskiego spisywał się Marcin Urbański z CHKŻ Chojnice, który wygrał trzy sobotnie wyścigi.

Trzeciego dnia regat pogoda ponownie pokrzyżowała plany organizatorom oraz uczestnikom. Z powodu słabego wiatru planowany na godzinę 8:00 start pierwszego wyścigu został odroczony. Ostatecznie o godzinie 13:00 udało się przeprowadzić wyścig finałowy, w którym wzięła udział pierwsza trójka zawodników klasy Optimist gr. "A" i z gr. "B". Rywalizację w klasie Optimist gr. "A", wchodzącej w skład cyklu Energa Sailing Cup, wygrał Marcin Urbański z CHKŻ Chojnice, drugie miejsce zajął Bartosz Wałczyk z CHKŻ Chojnice a na miejscu trzecim zawody zakończył Mikołaj Staniul z YKP Gdynia.

Zawody w Poznaniu były ostatnimi regatami kwalifikacyjnymi cyklu Energa Sailing Cup - najważniejszych regat klasy Optimist grupy "A" odbywających się w całej Polsce. Od połowy maja, rywalizację przeprowadzono kolejno: w Giżycku, Kamieniu Pomorskim, Krakowie (z powodu braku wiatru nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu), Gdyni oraz Warszawie (z powodu nie sprzyjającej aury przeprowadzono jedynie dwa wyścigi). Zawodnicy, którzy wzięli udział w regatach gromadzili punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych w Sopocie.

Poznań w finale będą reprezentować: Joanna Trejter (JKW Poznań), Michalina Manikowska (JKW Poznań), Emilia Zygarłowska (JKW Poznań), Marcel Marciniak (AZS Poznań).

Nagrodą dla zwycięzców będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programu stypendialnego Energa Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro