Reklama

Od środy kolejny remont torowiska: na Jana Pawła II. Utrudnienia!

Organizacja ruchu kołowego na skrzyżowaniu | fot. MPK Poznań
Organizacja ruchu kołowego na skrzyżowaniu | fot. MPK Poznań

W środę, 7 sierpnia, w Poznaniu rozpocznie się kolejny remont torowiska tramwajowego. Tym razem chodzi o przejazd na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i arcybiskupa Baraniaka. Przez tydzień przez skrzyżowanie nie będą kursować tramwaje. Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy.

MPK kontynuuje remontowe lato. Wakacje to czas, w którym przeprowadzanych jest najwięcej remontów torowisk - w mieście jest wówczas mniejszy ruch, a tym samym mniejsze są utrudnienia dla pasażerów.

Po pracach przeprowadzonych m.in. na rondzie Starołęka, Górnej Wildzie i 28 Czerwca 1956 roku przyszedł czas na przejazd przez torowisko na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i arcybiskupa Baraniaka. Roboty ruszą już w środę, 7 sierpnia, i potrwają tydzień - do 13 sierpnia.

Do przyszłego wtorku na odcinku ulicy Jana Pawła II pomiędzy Trasą Kórnicką i rondem Śródka nie będą kursować tramwaje. W związku z tym zmienionymi trasami pojadą cztery linie tramwajowe:

LINIA 4
POŁABSKA - ... - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Podwale - ZAWADY

LINIA 6
FRANOWO - ... - Królowej Jadwigi - rondo Rataje - Zamenhofa - rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA

LINIA 7
OGRODY - ... - rondo Rataje - Jana Pawła II - Trasa Kórnicka - Piaśnicka - Szwedzka - FRANOWO

LINIA 17
OGRODY - ... - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO.

A to nie koniec. Zmienionymi trasami pojadą też dwie linie autobusowe:

LINIA 57
MOGILEŃSKA - ... - abpa Baraniaka - Katowicka - Nowowołkowyska - Kaliska - Jana Pawła II - BARANIAKA. Powrót: BARANIAKA - abpa Baraniaka - Dymka - ... - MOGILEŃSKA

LINIA 84

RATAJE DWORZEC - ... - abpa Baraniaka - Katowicka - Nowowołkowyska - Kaliska - Jana Pawła II - BARANIAKA
Powrót: BARANIAKA - abpa Baraniaka - Chartowo - ... - RATAJE DWORZEC

Autobusy tych linii będą się zatrzymywać na dwóch dodatkowych przystankach tymczasowych: "Katowicka" w zatoce za Galerią Malta oraz "Kaliska" przed skrętem w Jana Pawła II. - Autobusy linii 57 i 84 odjeżdżać będą z przystanku początkowo-końcowego Baraniaka 4 minuty później od rozkładowych odjazdów z dworca Śródka celem wpisania się w rozkład jazdy - wyjaśnia MPK.

Z użytku tymczasowo wyłączone zostaną przystanki tramwajowe "Rondo Śródka" (na Jana Pawła II w kierunku ronda Rataje), "Baraniaka" w dwóch kierunkach oraz "Kórnicka" (na Jana Pawła II w kierunku ronda Śródka).

Aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się w rejonie prowadzonych prac wprowadzona zostanie linia autobusowa za tramwaj T7, która będzie kursować pomiędzy rondami Śródka i Rataje ulicą Jana Pawła II. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 23:

LINIA 23

STAROŁĘKA - Starołęcka - rondo Starołęka - rondo Żegrze - Żegrze - Chartowo - Trasa Kórnicka - Kórnicka - Most św. Rocha - Podgórna - Marcinkowskiego - 27 Grudnia - GWARNA - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Most św. Rocha - Kórnicka - Trasa Kórnicka - Chartowo - Żegrze - rondo Żegrze - rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA.

Organizacja ruchu kołowego


Z utrudnieniami liczyć się muszą także kierowcy. Nie będzie przejazdu z ulicy Baraniaka w Berdychowo i odwrotnie. Aby dojechać z ulicy Baraniaka na Berdychowo trzeba będzie dojechać Jana Pawła II do ronda Śródka i tam zawrócić. Jadąc od Berdychowa w kierunku Baraniaka konieczne będzie dojechanie do ronda Rataje i tam zawrócenie w kierunku Malty. Analogicznie będą musieli postępować kierowcy, którzy będą chcieli z Jana Pawła II (od strony Śródki) dostać się na Baraniaka (muszą zawrócić na rondzie Rataje) i z Baraniaka dostać się na Jana Pawła II w kierunku ronda Rataje (muszą zawrócić na rondzie Śródka).

Remont torowiska na ulicy Jana Pawła II nie jest jedyną inwestycją zaplanowaną na sierpień przez MPK. Jeszcze w tym miesiącu roboty torowe będą prowadzone na Wierzbięcicach. Inne utrudnienia drogowe wciąż występują na przebudowywanej ulicy Matyi, a także na Grunwaldzkiej i w okolicy ronda Kaponiera. Kolejne mają się pojawić w pobliżu ulicy Pułaskiego ze względu na prace prowadzone przez Aquanet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro