Reklama
Reklama

Górczyn: na pętlę wróciły tramwaje

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Od rana tramwaje linii nr 14 i 18 kursują do pętli na Górczynie. Po roku mieszkańcy ponownie mają dostęp do bimb. Z ulicy Głogowskiej już zniknęły tymczasowe przystanki tramwajowe przy zajezdni, a tym samym kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Jeszcze w tym tygodniu nowa nitka wiaduktu zostanie otwarta dla samochodów.

Od poniedziałku na ulicy Głogowskiej nie zobaczymy już autobusów za tramwaj linii nr T5. MPK ponownie ma dostęp do pętli tramwajowej na Górczynie, a tym samym na swoje trasy wróciły bimby kursujące na liniach 14 i 18.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Przez rok mieszkańcy okolic pętli na Górczynie nie mieli dostępu do tramwajów. Wszystko przez przebudowę wschodniej nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Ta zakończyła się przed czasem. - Zdecydowanie nas to cieszy. Cieszy nas to, że Zarządowi Dróg Miejskich udało się inwestycję szybko skończyć, a dzięki temu my możemy uruchomić transport tramwajowy - mówi Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Oddanie do użytku pętli tramwajowej pod wiaduktem nie oznacza, że już od rana po nowej nitce konstrukcji mogą jeździć samochody. - Przywrócenie ruchu kołowego na nowej części wiaduktu nastąpi w najbliższych dniach. Nie mogę jednak powiedzieć czy będzie to miało miejsce w poniedziałek, wtorek czy środę - mówił w ubiegłym tygodniu Tomasz Libich z ZDM.

Nadzór ruchu MPK zaznacza, że ze względu na wciąż zamkniętą nitkę wiaduktu przy skrzyżowaniu ze Ściegiennego nie działa sygnalizacja świetlna. - Trzeba patrzeć na znaki, przejazd jest dobrze oznakowany - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Dobra informacja dla kierowców jest taka, że zlikwidowano tymczasowe przystanki tramwajowe na ulicy Głogowskiej przy zajezdni i tym samym kierowcy mają do dyspozycji ponownie dwa pasy ruchu - dodaje.

W poniedziałek dowiemy się kiedy zostanie otwarta ulica Rakoniewicka, co będzie oznaczać powrót na stałe trasy autobusów linii 49, 75, 249, 614 i 701.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro