Reklama
Reklama

Bóżnicza: powstanie nowy budynek biurowo-mieszkalny

fot. Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich
fot. Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich

W lipcu pisaliśmy o nowej inwestycji, która będzie realizowana przy skrzyżowaniu ulic Małe Garbary i Bóżniczej przez dewelopera Monday Development. Do kolejnej inwestycji przy Bóżniczej szykuje się Ataner. Budowa budynku biurowo-mieszkalnego zacznie się jeszcze w sierpniu.

W połowie lipca informowaliśmy o planowanej inwestycji przy skrzyżowaniu ulic Małe Garbary i Bóżniczej. W 7-kondygnacyjnym obiekcie znajdą się powierzchnie biurowe o łącznej powierzchni około 1150 metrów kwadratowych. Prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku. Inwestorem jest Monday Development.

Szybciej, bo jeszcze w tym miesiącu, ruszą prace budowlane w tym samym rejonie. Po drugiej stronie ulicy Bóżniczej swoją inwestycję będzie realizować Ataner. - Prawdopodobnie prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu - mówi Ryszard Szulc, prezes Atanera. - Będzie to obiekt, w którym znajdą się biura oraz mieszkania. Prace budowlane potrwają dwa lata - dodaje.

Obiekt będzie mieć podziemną halę garażową. - Budynek będzie wymagać sporo pracy. Od strony Małych Garbar znajdować się będą biura, a w dalszej części budynku mieszkania. W sumie mieszkań będzie około 100 i 2500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej - zaznacza. Budynek będzie mieć prawdopodobnie 6 kondygnacji w części biurowej i 7 w części mieszkaniowej.

Koncepcję budynku przygotowano w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro