Reklama
Reklama

Poznaniacy wciąż czekają na darmowe komputery

Prawie dwieście osób wciąż czeka na darmowy komputer. Miasto zachęcało poznaniaków znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, by zgłaszali się do programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu".

W 2011 roku ruszył program, dzięki któremu poznaniacy znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mieli zyskać dostęp do bezpłatnego komputera i internetu. W ramach projektu miasto bezpłatnie miało użyczyć komputery trzem tysiącom osób. Opóźnienia miasto tłumaczyło najpierw problemami formalnymi. Teraz urzędnicy tłumaczą, że wielu beneficjentów jest na wakacjach. To jest praca z ludźmi. Są osoby, które zrezygnowały z udziału w projekcie. Powyjeżdżały za Poznań. Nie przychodziły na szkolenia, czy nie podpisały umowy - mówi Alina Stachowiak, biuro projektu.

Zdaniem pomysłodawcy projektu sposób rozprowadzania sprzętu nie jest dobry. Tym bardziej, że zewnętrzna firma mogłaby ściąć koszty. Urzędnicy inaczej myślą. Gdyby od początku zlecono prowadzenie projektu zlecono firmie zewnętrznej i rozliczano ją z efektów to jestem przekonany, że zupełnie inaczej by to wyglądało - tłumaczy Tomasz Lewandowski, radny SLD.

Wszystkie komputery mają zostać wydane do końca września. Z informacji reportera Pulsu Dnia wynika, że o darmowy sprzęt będzie się mogło starać kolejnych sto pięćdziesiąt osób. Chętni - prawdopodobnie jeszcze w sierpniu - będą mogli się zgłaszać do Biura Zarządu Projektu - Rynek Śródecki 3.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro