Reklama
Reklama

Górczyn: od poniedziałku na pętlę wracają tramwaje!

Początek lipca na budowie nowej nitki wiaduktu
Początek lipca na budowie nowej nitki wiaduktu

Dobre informacje dla mieszkańców Górczyna! W najbliższy poniedziałek, 5 sierpnia, tramwaje wrócą na pętlę tramwajową Górczyn. Wszystko dzięki zakończonej szybciej przebudowie wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Dodatkowo we wtorek, 6 sierpnia, na wiadukcie przywrócony zostanie ruch samochodów.

Już na początku lipca pisaliśmy, że jest szansa na szybsze oddanie do użytku przebudowanej nowej nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich w ciągu ulicy Głogowskiej. Zgodnie z harmonogramem wykonawca ma czas do końca września na przeprowadzenie wszystkich prac.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że roboty się zakończyły, a tym samym już w najbliższy poniedziałek, 5 sierpnia, na Górczyn powrócą tramwaje. - W związku z zakończeniem remontu wiaduktu Kosynierów Górczyńskich od dnia 5 sierpnia 2013 roku otwarta zostanie dla ruchu tramwajowego pętla Górczyn - wyjaśnia Bogusław Bajoński, dyrektor ZTM. - Trasy linii tramwajowych linii nr 14 i 18 wydłużone zostaną z Zajezdni Głogowska do Górczyna, natomiast likwidacji ulegnie lina autobusowa "za tramwaj" nr T5 - dodaje.

Linia nr 14
OS. JANA III SOBIESKIEGO - Trasa PST - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Grunwaldzka - Roosevelta - Głogowska - GÓRCZYN

Linia nr 18
FRANOWO - Piaśnicka - Jana Pawła II - Rondo Rataje - Krzywoustego - Królowej Jadwigi - Matyi - Głogowska - GÓRCZYN

Równocześnie Zarząd Dróg Miejskich poinformował ZTM o przywróceniu ruchu samochodów na wiadukcie Kosynierów Górczyńskich. Ma to nastąpić we wtorek, 6 sierpnia, około godziny 7.00 rano. - W związku z powyższym na swe stałe trasy przez ulicę Rakoniewicką powrócą linie autobusowe dzienne nr 49, 75, 614 i 701 oraz linia nocna nr 249 (likwidacji ulegają przejazdy przez ulicę Bojanowską) - tłumaczy Bajoński.

Wraz z wprowadzeniem zmian zlikwidowane zostaną tymczasowe przystanki - tramwajowy Zajezdnia Głogowska na Głogowskiej oraz autobusowy Potockiej na Dmowskiego. 6 sierpnia przywrócone zostanie natomiast funkcjonowanie przystanków autobusowych Leszczyńska i Rakoniewicka na Leszczyńskiej w kierunku Rakoniewickiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro