Reklama
Reklama

Kórnicka/Jana Pawła II: "brzydactwo" szpeci okolicę

fot. Ryszard
fot. Ryszard

Przy przystanku tramwajowym Kórnicka w pobliżu skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Kórnickiej od lat stoi zdewastowana budka handlowa. Oklejono ją plakatami i ogłoszeniami. Kiedy zniknie?

- Jak się to Wam podoba - pyta Ryszard, nasz czytelnik. - To brzydactwo stoi na skrzyżowaniu Jana Pawła i Kórnickiej już tyle lat, że nikt nie zwraca na to uwagi. Są usuwane z ulic samochody, a tego paskudztwa nie można - dodaje.

Budka znajduje się w sąsiedztwie przystanku tramwajowego Kórnicka. Przez lata została oklejona różnymi plakatami i ogłoszeniami, które odrywają się od odrapanych ścian obiektu. Kilka miesięcy temu terenem, na którym stoi budka, zainteresowali się osiedlowi radni z Rataj. Ich zainteresowanie wzbudziła jednak nie sama konstrukcja, a brud wokół niej. - Panował tam nieporządek i bałagan - mówi Adam Pawlik z Rady Osiedla Rataje. - Zgłosiłem to odpowiednim służbom i teren posprzątano - dodaje. Pawlik deklaruje, że sprawą się zajmie.

Budka z okolic przystanku Kórnicka nie jest jedynym "brzydactwem" w Poznaniu. - Jeśli każdy uważa, że wszystko może robić na swoim terenie, stawiać obrzydliwe budki z kurczakami, frytkami czy hot dogami to tak będzie - mówi Mariusz Wiśniewski, przewodniczący komisji rewitalizacji Rady Miasta. - Niestety urząd nie zawsze może skutecznie działać - dodaje.

Urzędnicy o szpecącej budce wiedzą od dawna. - Przedsiębiorca, który wynajmował ten teren został zobowiązany już jakiś czas temu do usunięcia tej szpecącej budki - mówi Rafał Łopka z Biura Prasowego Urzędu Miasta. - Nie zastosował się do tej prośby i dlatego zostało wszczęte wobec niego postępowanie egzekucyjne - tłumaczy. Nie wiadomo kiedy postępowanie się zakończy, a tym samym nie wiadomo kiedy budka zniknie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro