Reklama
Reklama

Park Wieniawskiego: nowa siłownia zewnętrzna

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

Na początku sierpnia poznaniacy będą mogli zacząć korzystać z nowej siłowni zewnętrznej na terenie Parku Wieniawskiego w centrum Poznania. Trwają tu ostatnie prace wykończeniowe. Dzieci już mogą się bawić na placu zabaw z nową huśtawką.

Siłownia zewnętrzna na terenie Parku Wieniawskiego powstała ze środków Rady Osiedla Stare Miasto. W tym roku osiedlowi radni przeznaczyli na ten cel 70 tysięcy złotych. - Z tych środków doposażono plac zabaw w bardzo lubianą przez dzieci huśtawkę bocianie gniazdo, a także zamontowano 5 zestawów łącznie 10 urządzeń siłowni zewnętrznej dla dorosłych - wyjaśnia Mirosława Halilović z RO Stare Miasto.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Ale to nie koniec. Pieniądze pozwoliły także na przeprowadzenie renowacji wszystkich ławek znajdujących się na ogrodzonym terenie placu, wyremontowanie ogrodzenia i ułożenie nawierzchni pod urządzeniami do ćwiczeń.

- Mieszkańcy korzystający z placu zabaw pytali dlaczego nie mogą korzystać z tego terenu. Jest ogrodzony z uwagi na trwające prace budowlane - tłumaczy Halilović. - Planujemy we wtorek, 6 sierpnia, dokonać odbioru technicznego i oczywiście zapraszamy na Teatralkę dzieci oraz dorosłych - kończy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro